osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe

Ortopedia regeneracyjna jest stosunkowo młodą i dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny. Z pomocą najnowocześniejszych metod leczenia, takich jak osocze bogatopłytkowe (PRP) czy komórki macierzyste (MSC), stymulujemy naturalne procesy naprawcze organizmu w stanach po urazowych struktur aparatu ruchu oraz w przebiegu chorób zwyrodnieniowych. Dzięki zastosowaniu tego typu terapii niejednokrotnie można uniknąć przewlekłego stosowania farmakoterapii.

 


 Osocze bogatopłytkowe (PRP- Platelet Rich Plasma)


to autologiczny koncentrat płytek krwi (uzyskiwany z własnej krwi pacjenta) w niewielkiej objętości osocza, który jest najbogatszym naturalnym źródłem podstawowych czynników wzrostu odpowiedzialnych za przyśpieszenie procesów gojenia oraz stymulowanie procesów regeneracyjnych w terapii dostawowej oraz dościęgnowej.


Osocze bogatopłytkowe – właściwości i działanie


 

PRP posiada właściwości gojące oraz redukujące ból, powoduje silną biostymulację komórek do regeneracji uszkodzonych tkanek. Dodatkowo jest substancją naturalną, nasza własną, dlatego nie obciążamy organizmu farmaceutykami. PRP pobudza również fibroblasty do produkcji kolagenu oraz stymuluje proces angiogenezy tzn tworzenia nowch naczyń krwionośnych). Działanie regenerujące osocza wykorzystywane jest w ortopedii i medycynie sportowej zarówno w terapii leczenia urazów oraz przewlekłych dolegliwości jak i wspomagająco w trakcie planowanych zabiegów operacyjnych.

 


Osocze bogatopłytkowe – bezpieczeństwo stosowania


PRP jest substancją autologiczną, dlatego jest całkowicie biokompatybilny, nie wywołuje reakcji alergicznych i stanów zapalnych oraz jest bezpiecznym pod wzlędem mikrobiologicznym (wykluczone ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych: HIV, HBV, HCV – preparat sterylny)


Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie


 

  • Tendinopatie (łokieć tenisisty, kolano skoczka, łokiec golfisty, ostrogi piętowe, zwyrodnienie ścięgna achillesa – choroby zwyrodnieniowe stawów
  • uszkodzenia mięśni i ścięgien
  • zaburzenia zrostu kostnego
  • urazy narządu ruchu
  • przyspieszenie procesu gojenia tkanek miękkich
  • dyskopatia

Umów wizytę