Rehabilitacja domowa Warszawa

Kompleksowa opieka fizjoterapeutyczna dla Ciebie i Twoich bliskich

Umów wizytę

Rehabilitacja z dojazdem

Od 15 lat świadczymy usługi rehabilitacyjne w Warszawie. Od samego początku działalności zajmujemy się również rehabilitacją domową. Nasze bogate doświadczenie ma odzwierciedlenie w setkach zadowolonych pacjentów co też jest wyrażone w ich osobistych referencjach. Nasi specjaliści świadczą usługi w zakresie rehabilitacji kręgosłupa, dyskopatii, po urazach i zabiegach chirurgicznych w przebiegu chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych, po udarach mózgu. Zatem jeśli szukasz profesjonalnej opieki rehabilitacyjnej w swoim domu lub z dojazdem rehabilitanta w dowolnie wskazane przez Ciebie miejsce to nasz zespół w pełni zabezpieczy Twoje potrzeby.

Gwarancja satysfakcji

W każdej chwili możesz zrezygnować z naszych usług bez podawania przyczyny. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy za nie wykorzystane usługi.

Kompleksowe usługi

Świadczymy usługi z dojazdem w zakresie: rehabilitacji, masażu, treningu personalnego, doradztwa dietetycznego.

Doświadczony personel

Usługi rehabilitacji domowej świadczone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów.

Bezpłatny dojazd

Dojeżdżamy na terenie całej aglomeracji warszawskiej całkowicie bezpłatnie. Płacisz tylko za usługę rehabilitacji domowej.

Rehabilitacja domowa Warszawa

W jakich sytuacjach warto skorzystać z naszych usług rehabilitacji z dojazdem

Rehabilitacja domowa ma uzasadnienie w wielu przypadkach. Głównym powodem dla, którego warto zdecydować się na tę formę rehabilitacji jest oszczędność czasu pomiędzy działaniem czynnika wymagającego interwencji fizjoterapeuty a realną możliwością otrzymania takich usług w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Podstawowe wskazania do rehabilitacji domowej:

  • Stan po urazach: złamania, skręcenia, zwinięcia, naderwania mięśni etc.

  • Rekonwalescencja po zabiegach operacyjnych zarówno ortopedycznych jak innych interwencjach chirurgicznych, których efektem może być długotrwałe unieruchomienie części ciała lub całego organizmu.

  • Stany bólowe układu ruchu w szczególności: dyskopatie, bóle mięśni i stawów, ból pleców i kręgosłupa.

  • Po udarach mózgu i urazach czaszkowo-mózgowych.

Oraz w każdej innej sytuacji w której uznasz, że przyjazd rehabilitanta do Twojego domu będzie dla Ciebie korzystny.

Jak wygląda pierwsza wizyta fizjoterapeuty

Wywiad

Przeprowadzamy wywiad chorobowy oraz zapoznajemy się z dokumentacją medyczną.

Testy kliniczne

Na ich podstawie możemy dokładnie zdefiniować problem oraz co leży u jego podstawy.

Próbna terapia 

Próbna terapia ma na celu zbadanie skuteczności wybranych technik terapeutycznych.

Wnioski i planowanie

Wspólnie z pacjentem planujemy terapię i ustalamy harmonogram pracy.

Jak wygląda rehabilitacja domowa

Przebieg rehabilitacji domowej praktycznie nie wiele różni się od klasycznej rehabilitacji prowadzonej w gabinecie fizjoterapeutycznym. Specjalista przyjeżdża na wizytę ze wszystkimi niezbędnymi  do realizacji planu terapii przyborami i urządzaniami.

W zależności od planu terapii fizjoterapeuta może wykonać:

  • Instruktarz ćwiczeń rehabilitacyjnych

  • Terapię Manualną

  • Masaż

  • Fizykoterapię

  • Metody neurofizjologiczne

  • Doradzić w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego

W terapii wykorzystujemy między innymi: 

Przybory i przyrządy rehabilitacyjne 

Taśmy do ćwiczeń, piłki rehabilitacyjne, poduszki sensomotoryczne, hantle, etc.

Przenośne elektrostymulatory

Będziesz mógł skorzystać z terapii prądami tens, interferencyjnymi, DD, galwanicznymi.

Przenośne stoły do masażu 

Masaż i terapia manualna wykonywane są na specjalnych stołach, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Zapis video i zdjęcia

Możemy nagrywać Twoje ćwiczenia. Ułatwi Ci to samodzielną pracę pomiędzy wizytami terapeuty.

Często zadawane pytania

Czy rehabilitacja domowa jest bezpieczna ?

Tak, jest bezpieczna. Nasi specjaliści posiadają niezbędne uprawnienia  do wykonywania określonych czynności teerapeutyczno-diagnostycznych. Wszystkie dyplomy zawodowe oraz certyfikaty są dostępne do wglądu na naszej stronie internetowej. Ponadto stosowane procedury zabiegowe na pierwszym planie zawsze stawiają bezpieczeństwo pacjentów w zakresie redukcji ryzyka powikłań około zabiegowych do zera.

Czy decydując się na rehabilitację domową nie stracę na jakości usług?

Nie. Dysponujemy wszelkim niezbędnym sprzętem do prowadzenia rehabilitacji w domu. Podczas pierwszej wizyty planujemy terapię i na kolejne spotkania przywozimy konieczny do przeprowadzenia zabiegów fizjoterapeutycznych sprzęt. Są to m.in.: materace do ćwiczeń, piłki rehabilitacyjne, taśmy rehabilitacyjne, niezbędne przyrządy do masażu i terapii manualnej: stół, oliwki etc. Dysponujemy również przenośnym sprzętem do fizykoterapii.

Jak przygotować się do wizyty fizjoterapeuty?

Na pierwszą warto przygotować dokumentację medyczną. Wypisy ze szpitala, historię chorobową, wyniki badań radiologicznych: rentgen, rezonans, usg, tomografia komputerowa.

Strój powinien być swobodny, nie krępujący ruchów.

Bielizna osobista Podczas badania fizjoterapeutycznego często istnieje konieczność odsłonięcia różnych części ciała. W tym celu możesz zostać poproszony o rozebranie się do bielizny. Jeśli krępuje Cię pokazywanie w bieliźnie zadbaj o nie krępujący strój sportowy, który daje możliwość swobodnego dostępu do miednicy, ramion, łopatek i innych zwykle zasłoniętych przez odzież części ciała. Podczas standardowych badań fizjoterapeutycznych Nigdy nie prosimy o odsłanianie stref intymnych.

Rehabilitacja przy łóżkowa Chorzy wymagający usprawniania w obrębie łóżka powinni zadbać o: czystą pościel i odzież.

Masaż, terapia manualna przygotuj około 2-3 m2 wolnej podłogi. Jest to przestrzeń niezbędna do postawienia składanego stołu do masażu.

Ćwiczenia Podobnie jak w poprzednim wariancie przygotuj wolną przestrzeń na podłodze. Będzie ona konieczna do rozłożenia maty do ćwiczeń. Jeśli zejście do podłogi w Twoim przypadku jest nie możliwe przygotuj łóżko. Pościel je lub zastosuj się do wytycznych w Rehabilitacja przy łóżkowa. 

 Zwierzęta domowe Bardzo lubimy zwierzęta domowe i zawsze chętnie poświęcamy im swoją uwagę. Jednakże ich obecność nie zawsze może iść w parze z realizacją planu rehabilitacji. Oceń czy Twój przyjaciel nie będzie przeszkadzał w naszej pracy. Jeśli uznasz, że jego obecność może wiązać się z wystąpieniem trudności postaraj się przetrzymać go przez godzinę spotkania z naszym specjalistą w innym pomieszczeniu. Jeśli nie dysponujesz w domu dodatkową przestrzenią konieczną do odizolowania zwierzęcia to zawsze możemy współpracować w jego towarzystwie. Agresywne zwierzęta prosimy definitywnie izolować.

Opinie pacjentów

Moja przygoda z dolegliwościami kręgosłupa zaczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Straciłem czucie w lewej nodze, a co za tym idzie, również siłę mięśniową – przyczyna: wielopoziomowa dyskopatia. Po wykonaniu rezonansu lekarz (neurochirurg) stwierdził, iż moje szanse na wyjście z tego bez operacji są nikłe, lecz po dokładnym wywiadzie zasugerował próbę podjęcia rehabilitacji – wtedy właśnie trafiłem do Pana Marcina, który dosłownie uratował moje zdrowie. Po dużym bólu w odcinku lędźwiowym, utracie czucia w lewej nodze oraz degeneracji nerwu kulszowego nie ma już śladu. Osoba wyrozumiała, o ogromnych kompetencjach i, co ważne, dużej cierpliwości i zapale do pracy – Panie Marcinie dziękuję… Pozdrawiam, Łukasz.

ŁukaszOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Serdecznie polecam! Fachowa i rzetelna opieka, dzięki której mój kręgosłup mógł wrócić do normalnej aktywności, a ja mogę wreszcie wykonywać swoją pracę bez poprzednich obciążeń.  Atutem jest przyjazna atmosfera oraz gotowość do odpowiedzi na wszelkie pytania.

Katarzyna Danys – LasekArcheolog

Przyszedłem do Marcina z celem poprawienia mojej nieprawidłowej postawy pleców spowodowanej hiper-lordozą. Po kilku zajęciach zauważyłem nie tylko poprawę postawy moich pleców ale także pozytywną zmianę w ogólnym samopoczuciu. Bardzo polecam!

Zdzisław DębskiKonserwator zabytków

Umów wizytę



Free Trial

Free Trial

Free Trial

SSL

SSL

Pierwsza wizyta

300 PLN

50 minut

Wywiad medyczny

Analiza badań i dokumentacji medycznej

Badanie funkcjonalne

Próbna terapia

Ustalanie planu rehabilitacji

Rehabiiltacja 


300 PLN

50 minut

ceny uzależnione od rodzaju pakietu!

Rehabilitacja według planu terapeutycznego

Praca nowoczesnymi metodami: Terapia Manualna, Trigger Points, PNF, Neuromobilizacje, McKenzie, Trening Funkcjonalny.

Masaż: leczniczy, klasyczny, limfatyczny, sportowy.

Kinesiotaping

Pracujemy na własnym sprzęcie rehabilitacyjnym. W celu odbycia rehabilitacji nie muisz kupować przyborów i przyżądów terapeutycznych. Wszystko zapewniamy w ramach ceny podstawowej.