Joga Dla Kręgosłupa w Górach

Brenna Dolina Leśnicy Ski&Spa Resort

 3-8 września 2024

6 dni ćwiczeń

10 sesji jogi dla kręgosłupa

2 panele warsztatów profilaktyki i autoterapii zespołów bólowych!

Co Będziemy Robić

W trakcie 6 dniowego pobytu, będziemy zajmować się przeciwdziałaniem skutkom długotrwałego siedzenia oraz innych przeciążeń układu ruchu, wynikających z życia w ciągłym napięciu fizycznym i psychicznym.

Ćwiczymy 2 razy dziennie po 1,5 godziny. Nasz system ćwiczeń oparty jest na metodzie jogi według B.K.S. Iyengara. Jest to bardzo popularny i niezwykle uniwersalny system ćwiczeń, którego praktykę można rozpocząć w każdym etapie życia, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej.

Nasze ćwiczenia oparte są na autorskiej modyfikacji i specjalnie dobrane do leczenia i profilaktyki bólu i zespołów napięciowych układu ruchu.

Odpowiednia stabilizacja, stosunek do grawitacji, timing (element czasowy!), oddech – to główne komponenty pracy. Skupimy się na przekierowaniu ruchu przepływu krwi, limfy, impulsów nerwowych, uwagi i energii z miejsc przeciążonych do tych zamrożonych w naszym ciele.
Efektem jest ożywienie we wszystkich rejonach. Warto poświęcić kilka godzin dla siebie, by wspólnie: odciążyć przeciążone – działa przeciwbólowo, odmrozić zamrożone – działa psychoterapeutycznie, by od dolnych pleców rozpocząć przywracanie lekkości życia!

W cenie pobytu 

Joga dla kręgosłupa – 10 sesji x 1,5h

Motywem przewodnim naszego obozu będzie praca nad ciałem i jego blokadami. Zajmiemy się kompensacją negatywnych czynników oddziałujących na kręgosłup i plecy. Skupimy się w głównej mierze na dolnej partii kręgosłupa, ale nie pominiemy przy tym reszty ciała. Ćwiczenia są tak dobrane aby każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania mógł je wykonywać. Ważnym elementem będzie aspekt edukacyjny. Zależy nam aby uczestnicy i uczestniczki naszego turnusu mogli wynieść z niego umiejętność podobnego treningu, samodzielnie w warunkach domowych, przez cały rok. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę, joginkę, instruktorkę technik zdrowotnych. Jest to specjalistka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z ciałem na bazie jogi.

Warsztaty z technik autoterapii bólu pleców – dwa panele warsztatów (wykład + praktyka), bez ograniczeń czasowych, zakończymy po ostatnim pytaniu uczestników.

Kolejnym elementem będą szkolenia w formie wykładów i praktycznych warsztatów z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa i pleców. Zostaną przedstawione w przystępnej formie najczęściej występujące czynniki bólu pleców m.in. w wyniku dyskopatii, zaburzeń stawowych i  pochodzenia więzadłowego. Następnie uczestnicy poznają metody radzenia sobie z tymi specyficznymi dysfunkcjami. Kontekst warsztatów powstał na bazie kilkunastu lat pracy klinicznej fizjoterapeuty który je Państwu przedstawi. Są to po prostu problemy z którymi zmaga się większość pacjentów gabinetów fizjoterapeutycznych. Teraz będziecie mogli je poznać i dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma wartościowy e-book ze wszystkim co niezbędne do samodzielnej pracy z ciałem.

Strefa spa

Do dyspozycji naszych gości będzie strefa spa na terenie zakwaterowania: kryty basen z biczami wodnymi, jacuzzi, sauna parowa i sucha, siłownia.

Wyżywienie 

Dwa wartościowe posiłki, pożywne śniadanie i sycąca obiadokolacja. Posiłki serwowane są w formie bufetu i do wyboru naszych gości są dania mięsne i wegeteriańskie, smaczne dodatki, napoje zimne i gorące. 

Dodatkowo płatne

Każdy uczestnik będzie mieć możliwość odpłatnych indywidualnych konsultacji z fizjoterapeutą, na miejscu będzie można skorzystać również z masażu. Jednakże te dwa ostatnie elementy będą już dodatkowo płatne.

Warsztaty Zdrowotne
Warsztaty Zdrowotne

Nauka technik autoterapeutycznych, sposobów rozpoznawania rodzaju bólu i radzenia sobie z nim w warunkach domowych. Dawka teorii i bogatej praktyki. Dowiesz się co robić aby samemu wyleczyć najczęściej występujące zespoły bólowe w dolnej części kręgosłupa i pleców.

Konsultacje Fizjoterapeutyczne
Konsultacje Fizjoterapeutyczne

Indywidualne konsultacje z doświadczonym fizjoterapeutą klinicznym, specjalizującym się terapii kręgosłupa i pleców.

Masaże
Masaże

Będziesz mógł skorzystać z masażu leczniczego dowolnej części ciała.

SPA
SPA

Przez cały pobyt będą do Twojej dyspozycji: kryty basen, jacuzzi, sauny sucha i parowa, siłownia.

Turystyka
Turystyka

W okolicy znajduje się wiele szlaków do turystyki pieszej i rowerowej. Nieopodal miejsca zakwaterowania znajduje się wypożyczalnia rowerów górskich. Ponad to znajdziesz tu muzea i liczne zabytki regionalne.

Joga Dla Kręgosłupa
Joga Dla Kręgosłupa

10 sesji jogi dla kręgosłupa. Kompensacja, rozluźnienie, wzmocnienie, edukacja. To będzie przyświecać naszym ćwiczeniom. Wszystko pod okiem doświadczonej instruktorki jogi.

Ramowy Plan Pobytu

 

Dzień 1 – 3.09.2004 

 1. Zakwaterowanie uczestników od godziny 16
 2. Joga dla kręgosłupa sesja popołudniowa godzina 18
 3. Kolacja godzina 20
 4. Oficjalne powitanie uczestników przez organizatorów, sprawy organizacyjne około godziny 21

Dzień 2-5 (4-7 09.2024)

 1. Śniadanie w formie bufetu godzina 8-10
 2. Joga dla kręgosłupa sesja poranna godzina 11-12:30
 3. Joga dla kręgosłupa sesja popołudniowa  godzina 17-18:30
 4. Obiadokolacja   godzina 19 (zupa w bemarze, 2 ciepłe dania gorące w podgrzewaczach z dodatkami, zimna płyta)

Dzień 6  (8.09.2024)

 1. Śniadanie od godziny 7 
 2. Joga dla kręgosłupa sesja poranna godzina 8-9:30

Warsztaty z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa odbędą się drugiego i 3 dnia o godzinie 14, zakończenie warsztatów po ostatnim pytaniu uczestników.

Konsultacje/zabiegi fizjoterapeutyczne i masaże (dodatkowo płatne) mogą odbywać się każdego dnia, zapisy przyjmowane będą na bieżąco na miejscu.

Przedstawiony plan dnia docelowo może nieznacznie różnić się godzinami.

Instruktorzy

Hania Onifade

Fizjoterapeutka/instruktorka jogi 

Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z ciałem na bazie ćwiczeń jogi

Fizjoterapeutka

Terapeuta Ruchowy

Instruktorka Jogi

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego

Twórczyni autorskiej metody Body Inner Flow

Autorka książek o zdrowiu

Absolwentka kursów metody oddechowej Buteyko

Marcin Bacia

17 lat doświadczenia klinicznego w zakresie profilaktyki i leczenia zespołów bólowych układu ruchu i zaburzeń neurodynamicznych,

Fizjoterapeuta,

Terapeuta Manualny,

Specjalista Terapii Neurodynamicznej.

W trakcie 17 letniej praktyki klinicznej pomógł tysiącom chorym w dolegliwościach bólowych układu ruchu, współpracuje z cenionymi neurochirurgami w zakresie terapii schorzeń kręgosłupa. Na codzień prowadzi gabinet fizjoterapii w Warszawie. Nie lubi mówić o sobie, na temat swoich kompetencji woli słowa pacjentów i wyrażane przez nich opinie.

W Brennej poprowadzi Warsztat z autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa, oraz konsultacje fizjoterapeutyczne.

Gdzie Będziemy

Będziemy w ośrodku Dolina Leśnicy Sky&Spa Resort w Brennej. To komfortowy obiekt rekreacyjno wypoczynkowy. Do dyspozycji gości znajdują się tu wygodne pokoje z łazienkami, wybrane pokoje posiadają prywatne tarasy z widokiem na góry. Ponadto dla naszych gości przewidziane jest bezpłatne korzystanie z sauny suchej i parowej, basenu, jacuzzi oraz siłowni, które znajdują się na terenie ośrodka.

Zakwaterowanie

Pokoje w budynku hotelowym

Pokoje znajdujące się w kameralnym, 2 kondygnacyjnym, 12 pokojowym, budynku hotelowym.
We wszystkich znajdują się łóżka jednoosobowe, biurka, komody, szafy, zestawy do parzenia napojów gorących oraz łazienki z kabinami prysznicowymi.
W pokojach studio dodatkowo znajduje się 2 osobowa kanapa. Wszystkie pokoje znajdują się w zasięgu bezprzewodowego internetu.

Pokój 2 osobowy - ekonomy

Pow. 16 m2. Pokój z oddzielnym wejściem i widokiem na ogród wyposażony jest w 2 łóżka pojedyncze oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.

KOSZT POBYTU 

1 osoba w pokoju – 3512 + 10 pln opłaty miejscowej

2 osoby w pokoju – 2262 + 10 pln opłaty miejscowej

Pokój 3 osobowy - studio

Pokoje studio są zlokalizowane na pierwszym piętrze i składają się z 2 pomieszczeń. Polecamy je dla grup 3 osobowych.

Pokój z oddzielnym wejściem i widokiem na ogród wyposażony jest w 2 łóżka z możliwością złączenia + rozkładana kanapa w drugim pokoju, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.

KOSZT POBYTU 

2 osoby w pokoju – 2378 zł/osobę + 10 zł opłaty miejscowej/osobę

3 osoby w pokoju – 2262 zł/osobę + 10 zł opłaty miejscowej/osobę

Pokój 2 osobowy - standard z tarasem i wyjściem na ogród

Pow. 16 m2. Pokój z tarasem, wyposażony jest w 2 łóżka pojedyncze, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.

KOSZT POBYTU 

1 osoba w pokoju – 3612 zł + 10 zł opłaty miejscowej

2 osoby w pokoju – 2387 zł/osobę + 10 zł opłaty miejscowej/osobę

Apartamenty w budynku SPA

Pokoje znajdujące się w kameralnym, 2 kondygnacyjnym, 12 pokojowym, budynku hotelowym.
We wszystkich znajdują się łóżka jednoosobowe, biurka, komody, szafy, zestawy do parzenia napojów gorących oraz łazienki z kabinami prysznicowymi.
W pokojach studio dodatkowo znajduje się 2 osobowa kanapa. Wszystkie pokoje znajdują się w zasięgu bezprzewodowego internetu.

Apartament 2 pokojowy - dla 2 do 4 osób

Wyposażenie: 2 łóżka jednoosobowe ( z możliwością ich złączenia) w sypialni, 1 kanapa rozkładana w pokoju dziennym, biurko, krzesła, stolik okolicznościowy, fotele, szafa, telefon, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka z kabiną prysznicową.

KOSZT POBYTU 

2 osoby w pokoju – 2587 zł/osobę + 10 zł opłaty miejscowej za osobę

3 osoby w pokoju – 2412 zł/osobę + 10 zł opłaty miejscowej za osobę

Pokój superior 2 osobowy z możliwością dostawki dla 3 osoby

Wyposażenie: 2 łóżka jednoosobowe ( z możliwością ich złączenia), 1 kanapa rozkładana, biurko, krzesła, stolik okolicznościowy, fotele, szafa, telefon, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka z kabiną prysznicową.

KOSZT POBYTU 

2 osoby w pokoju – 2512 zł/osobę + 10 zł opłaty miejscowej/osobę

3 osoby w pokoju – 2412 zł/osobę + 10 zł opłaty miejsowej/osobę

Brenna

Brenna to urocza górska miejscowość, położona w województwie śląskim w dolinie rzeki Brennicy, otoczona malowniczymi szczytami Beskidu Śląskiego pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem. Brenna jest doskonałym miejscem do wypoczynku w ciszy i otoczeniu przyrody. Latem do dyspozycji turystów są przepiękne szlaki górskie, zarówno do biegania jak i spacerów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu aż 10 specjalnie przygotowanych szlaków rowerowych o różnorodnej trudności oraz wypożyczalnię rowerów. Ponadto znajduje się tu jedno z nielicznych w Polsce obserwatoriów nietoperzy, ośrodki jazdy konnej, muzea i zabytki regionalne.

Zimą Dolina Leśnicy oferuje blisko 2 km dośnieżanych i naświetlonych tras narciarskich, które stanowią część kompleksu.

Szczegóły Płatności i Rezerwacji

Cennik

Typ pokoju Liczba osób
w pokoju
Cena za osobę (pln)
Pokój Superior
2 2512
3 2412
Apartament 2 pokojowy
2 2587
3 2412
4 2430
Pokój Economy
1 3512
2 2226
Pokój standard
1 3612
2 2387
Pokój 3 os. studio
2 2387
3 2226
Dodatkowe koszty
Konsultuacje Fizjoterapeutyczne/Masaże 210/50 min
Dopłata do zwierzęcia domowego 100/pobyt
Opłata miejscowa 10/pobyt

Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

 1. Zakwaterowanie w wybranym wariancie noclegowym;
 2. Wyżywienie: Śniadania w formie bufetu w godzinach 8:00 – 10:00, obiadokolacje w formie bufetu w godzinach 19:00 – 20:00: 2 zupy w bemarze (vege+mięsne), 2 ciepłe dania gorące w podgrzewaczach z dodatkami (1 x mięsne, 1 x vege)
 3. Sesje jogi dla kręgosłupa – łącznie 10 sesji;
 4. Warsztaty autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa – 2 panele
 5. Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.
 6. Materiały multimedialne: poradniki z zakresu profilaktyki i autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa i pleców.

Dodatkowo płatne: 

 1. Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne – 210 pln/50 minut.
 2. Masaże – 210 pln/50 minut.
 3. Opłata miejscowa, zgodnie z taryfikatorem gminy – 2 pln/dobę (10 pln/pobyt).
 4. Zwierzę domowe – 100 pln/pobyt.

Rezerwacja Pobytu

W celu rezerwacji prosimy:

 1. Zgłosić chęć udziału w wydarzeniu organizatorowi poprzez formularz rezerwacji pobytu.
 2. Dokonać płatności za wybrany wariant noclegowy na konto organizatora (przedpłata 30%).
 3. Pozostałą kwotę należności za pobyt należy uiścić pierwszego dnia na miejscu.

Odwołanie pobytu:

 1. Bezpłatne odwołanie pobytu i zwrot pełnej kwoty zadatku są możliwe do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu, to jest do dnia 3.08.2024 r.
 2. Zgłaszającemu nie przysługuje zwrot zadatku, jeżeli odwoła pobyt po dniu 3.08.2024 r.
 3. W przypadku odwołania wyjazdu po upływie powyższego terminu, istnieje możliwość przepisania pobytu na kolejny obóz.

Wypełnij Formularz i Zarezerwuj Swój Pobyt


  Zapoznałem się z treścią regulaminu pobytu i akceptuję jego postanowienia.
  Regulamin pobytu


  Zapoznałem się z klauzulą informacyjną o polityce przetwarzania danych osobowych i RODO.
  Polityka przetwarzania danych osobowych i RODO


  Regulamin

  Warsztaty Joga Dla Kręgosłupa 3 – 8 września 2024 r.

  Brenna, Dolina Leśnicy Sky&Spa Resort

  Dane organizatora warsztatów:

  Fizjoporadnia sp. z o.o., Ul. Michałowskiego 6/83, 58-309 Wałbrzych, NIP 886-299-43-33, Regon 3657150121. Adres gabinetu fizjoterapii: ul. Świętokrzyska 35, lok. 172, 00-053 Warszawa.

  Termin i miejsce organizacji warsztatów:

  3 – 8 września 2024 r.
  Dolina Leśnicy SKI & SPA RESORT, 43-438 Brenna, ul. Leśnica 15

  Zakwaterowanie:

  a. Zakwaterowanie w pokojach hotelowych 3.09.2024 r. od godziny 16:00.
  b. Wymeldowanie uczestników z pokoi hotelowych 8.09.2024 r. do godziny 10:00.

  W ramach uczestnictwa w turnusie uczestnikowi przysługuje:

  1. Zakwaterowanie w wybranym wariancie noclegowym;
  2. Wyżywienie:
   • Śniadania w formie bufetu w godzinach 8:00 – 10:00,
   • obiadokolacje w formie bufetu w godzinach 19:00 – 20:00: 2 zupy w bemarze (vege+mięsne), 2 ciepłe dania gorące w podgrzewaczach z dodatkami (1 x mięsne, 1 x vege)
  3. Sesje jogi dla kręgosłupa – łącznie 10 sesji;
  4. Warsztaty autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa – 2 panele
  5. Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.
  6. Materiały multimedialne: poradniki z zakresu profilaktyki i autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa i pleców.

  Opłaty:

  Typ pokoju Liczba osób w pokoju Cena za osobę (pln)
  Pokój Superior
  2 2512
  3 2412
  Apartament 2 pokojowy
  2 2587
  3 2412
  4 2430
  Pokój Economy
  1 3512
  2 2226
  Pokój standard
  1 3612
  2 2387
  Pokój 3 os. studio
  2 2387
  3 2226
  Dodatkowe koszty
  Konsultacje Fizjoterapeutyczne/Masaże 210/50 min
  Dopłata do zwierzęcia domowego 100/pobyt
  Opłata miejscowa 10/pobyt

  Warunki rezerwacji i płatności

  W celu dokonania rezerwacji należy:

  1. Zgłosić chęć udziału organizatorowi mailowo: rezerwacja@fizjoporadnia.pl, telefonicznie: 510971426, przez formularz na stronie internetowej organizatora, pod adresem https://fizjoporadnia.pl/zgloszenie-na-joga-dla-kregoslupa-brenna-3-8-wrzesnia-2024r/, z określeniem:
   • imienia i nazwiska uczestnika/uczestników;
   • rodzaju pokoju;
   • liczby osób;
   • numeru telefonu kontaktowego.
  2. Wpłacić zadatek 30% całkowitych kosztów pobytu na rachunek organizatora: mBank 02 1140 2004 0000 3102 7653 1273. Wpłata zadatku jest warunkiem koniecznym do dokonania wiążącej rezerwacji pobytu. Pozostałą kwotę za pobyt należy uiścić najpóźniej w dniu 3 września 2024 roku, przelewem na konto organizatora, gotówką lub kartą płatniczą w dniu zakwaterowania na miejscu.

  Warunki rezygnacji

  1. Bezpłatne odwołanie pobytu i zwrot pełnej kwoty zadatku są możliwe do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu, to jest do dnia 3.08.2024 r.
  2. Zgłaszającemu nie przysługuje zwrot zadatku, jeżeli odwoła pobyt po dniu 3.08.2024 r.
  3. Odwołanie pobytu należy zgłosić mailowo na adres rezerwacja@fizjoporadnia.pl, podając następujące dane:
    • Imię i nazwisko uczestnika/uczestników;
    • Data rezerwacji;
    • Rodzaj zarezerwowanego pokoju

  Warunki odwołania wydarzenia przez organizatora

  a) Organizatorowi przysługuje prawo do odwołania imprezy z powodu czynników od niego niezależnych (klęski żywiołowe, pandemie i inne wyczerpujące znamiona działania siły wyższej).

  b) Organizator ma prawo odwołania turnusu z powodu zbyt małej grupy uczestników.

  c) W sytuacjach życiowych, związanych z działaniem siły wyższej, organizator ma prawo odwołać imprezę, zmienić jej termin, zmienić kadrę instruktorską na profesjonalistów z proporcjonalnymi kompetencjami do tych, którzy byli znani uczestnikowi w dniu rezerwacji pobytu.

  d) W przypadku odwołania turnusu przez organizatora, uczestnikowi przysługuje 100% zwrot poniesionych kosztów, a organizator zobowiązany jest do ich zwrotu w terminie 14 dni na rachunek bankowy uczestnika.

  Oświadczenia

  1. Uczestnik oświadcza, iż jest świadomy udziału w zajęciach jogi, które mają charakter ćwiczeń fizycznych i ponosi pewne ryzyko wynikające z tych ćwiczeń. Zna swój stan zdrowia i udział w zajęciach zgłasza na swoją odpowiedzialność.
  2. Uczestnik zapoznał się z klauzulą informacyjną o polityce przetwarzania danych osobowych i RODO, która jest integralną częścią regulaminu i została mu doręczona w wiadomości mailowej, drogą pocztową lub do rąk własnych.
  3. Uczestnik potwierdza zapoznanie się z treścią regulaminu oraz polityką przetwarzania danych osobowych i je akceptuje. Akceptacja regulaminu nie wymaga formy pisemnej, odbywa się poprzez zaznaczenia pola „Zapoznałem się z treścią regulaminu pobytu i akceptuję jego postanowienia.” w elektronicznym formularzu rezerwacji pobytu. 

  Skontaktuj się z nami

  w celu omówienia szczegółów

   Imię

   E-mail

   Telefon

   Temat

   Wpisz wiadomość


   Jesteśmy do Twojej dyspozycji także telefonicznie

   Telefon: 510971426

   Sprawdź na mapie

   Aktywny wypoczynek z Jogą Dla Kręgosłupa

   3 – 8 września 2024

   Dolina Leśnicy Sky&Spa Resort

   Leśnica 153, 43-438 Brenna