Masaż w ciąży

Gabinet fizjoterapii i masażu leczniczego

Warszawa Śródmieście

Masaże kobiet ciężarnych u specjalistów fizjoterapii

Od wielu lat zajmujemy się wsparciem kobiet w okresie ciąży i połogu. Prowadzimy terapię zespołów bólowych, przeciążeń, wprowadzamy profilaktykę.

Masaż kobiet w ciąży jest dla nas szczególny ze względu na odpowiedzialność, zarówno za kobietę jak i dziecko. W masażu kładziemy duży nacisk na wywiad i wykluczenie wszelkich przeciwskazań do jego wykonania. W trakcie zabiegu, staramy się aby ciężarna miała dogodne warunki do masażu. Składają się na to pozycje w których wykonywany jest masaż (nie musisz leżeć na brzuchu), środki poślizgowe – jeśli masz uczulenie lub źle reagujesz na jakiś zapach, możesz przyjść z własnym lubrykantem lub po prostu wykonamy masaż bez środka poślizgowego. Przede wszystkim ważna jest dla nas skuteczność. Dlatego nasz masaż to nie jest profilaktyczne głaskanie, a zestaw celowanych technik terapeutycznych, które rozluźnią Twoje mięśnie.

Jesteśmy doświadczonymi terapeutami, potrafimy Cię zbadać i sprawdzić, źródło Twojego bólu. Zanim wykonamy masaż, sprawdzimy czy jest on uzasadniony, czy może warto ukierunkować terapię innym torem, np. w celu usprawnienia pracy systemu stawowo-więzadłowego. Ocenimy Twoją postawę i pomożemy znaleźć rozwiązania, które w dłuższym czasie ułatwią Ci funkcjonowanie.

Terapia bólu mięśni

Leczenie przeciążeń stawowo-więzadłowych

Terapia obrzęków limfatycznych

Badanie postawy, eliminacja czynników przeciążeniowych

Obniżanie napięcia

Rodzaje stosowanego masażu u kobiet ciężarnych

Klasyczny Masaż Leczniczy

 • Jest to podstawowa i najbardziej uniwersalna forma masażu leczniczego.
 • Opiera się na technikach, głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, roztrząsania, wibracji.
 • Pomaga w poprawie odżywiania tkankowego, wspomaga proces regeneracji, prowadzi do rozluźnienia mięśni oraz powięzi, złagodzenia bólu.

Masaż Limfatyczny

 • Masaż opiera się głównie na technikach specyficznego głaskania, rozcierania i ugniatania.
 • Wykonywany jest bardzo powoli i lekko.
 • Prowadzi do zmniejszenia obrzęków.
 • Można go wykonywać po zabiegach operacyjnych, w problemach naczyniowych i we wszystkich sytuacjach, w których dochodzi do nadmiernego gromadzenia limfy.
 • Często korzystają z niego kobiety w ciąży i osoby w podeszłym wieku.

Masaż tkanek głębokich

Specyficzny masaż, który doskonale opracowuje najgłębiej położone struktury mieśniowo-więzadłowe. Doskonale sprawdza się u kobiet w ciąży z uwagi na powolne wykonywanie technik i dokładne skupienie się na szczegółach.

Masaż w ciąży

Ogólne założenia

Masaż kobiet w ciąży opiera się na technikach masażu klasycznego to jest: głaskanie, rozcieranie, uciski. Jednak z uwagi na specyfikę stanu fizycznego w jakim znajduje się pacjentka, poszczególne techniki dobierane są do okresu ciąży, jak również do predyspozycji dnia.

Pozycje ułożeniowe dobierane są przede wszystkim tak aby przyszła mama czuła się komfortowo. Pacjentki w wysokiej ciąży zwykle kładą się na boku. Za każdym razem pytamy pacjentkę jaka pozycja jest dla niej wygodna. Potrafimy dostosować nasze techniki zabiegowe do preferencji pacjentki. Możesz siedzieć, leżeć na boku lub jeśli pozwala Ci na to stan na brzuchu.

Intensywność masażu. Masaż wykonujemy tak aby był skuteczny i możliwie najmniej inwazyjny. W dolnym odcinku pleców często decydujemy się na techniki ugniatania, uciski lub głęboki masaż poprzeczny. Techniki te są bardzo skuteczne w rozluźnianiu napięcia mięśniowego i całkowicie bezpieczne nawet w wysokiej ciąży.

Celem masażu może być, złagodzenie dolegliwości bólowych, rozluźnienie napiętej tkanki, przygotowanie do ćwiczeń, zmniejszenie obrzęków, poprawa procesu gojenia i regeneracji. Za każdym razem cel masażu  dobierany jest indywidualnie na podstawie rozmowy z pacjentką.

Masaż kobiet ciężarnych kierowany jest do kobiet dotkniętych bólem, ograniczeniami ruchomości, napięciem mięśniowym, obrzękami limfatycznymi. Nasze pacjentki są w różnych fazach ciąży, od wczesnego okresu po ciąże zaawansowane.

Masaż w ciąży

jaki jest jego przebieg

Zabiegi masażu kobiet w ciąży w naszym gabinecie wykonują wyłącznie wykwalifikowani fizjoterapeuci. Dzięki temu pacjentka ma gwarancję zarówno odpowiedniej diagnostyki, jak również wysokiej jakości samego masażu, który zawsze jest dobrze dopasowany do celu jaki chce osiągnąć. Zatem, w pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad na podstawie, którego prowadzący fizjoterapeuta określa wspólnie z pacjentką problem oraz cel terapii. Następnie przeprowadzane jest badanie, które ma na celu określenie rodzaju zaburzenia i tkanki, która je wywołuje. Po analizie dobierane są odpowiednie techniki zabiegowe i rodzaj masażu, który zostaje wykonany jeszcze na tej samej wizycie.

Ten model pracy gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Higiena i bezpieczeństwo

Maski

Pacjent i terapeuta przez cały czas przebywają w maskach.

Dezynfekcja rąk

Pacjent po wejściu do gabinetu myje lub dezynfekuje ręce.

Terapeuta przed i po kontakcie z pacjentem myje i dezynfekuje ręce.

Dezynfekcja ogólna

Po każdej wizycie dezynfekujemy: stół terapeutyczny, krzesła na których siedzieli pacjenci, klamki.

Wietrzenie

Po każdej wizycie wietrzymy gabinet.

Przerwy

Po każdym pacjencie odbywa się 10 minutowa przerwa w celu wywietrzenia gabinetu i zdezynfekowania powierzchni.

Prosimy pacjentów aby nie przychodzili na wizyty wcześniej niż 10 minut przed zabiegiem. Dzięki temu ograniczmy kontakt pomiędzy mijającymi się pacjentami.

masaż leczniczy

Znajdujemy się zaledwie 30 metrów od Metra Świętokrzyska

Kto wykonuje masaże lecznicze

Marcin Bacia

Marcin Bacia

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta z kilkunastoletnim stażem klinicznym. Pomaga w zespołach bólowych na tle przeciążeniowym, zwyrodnieniowym i urazowym. Obszary terapii: kręgosłup, stawy obwodowe, zespoły uciskowe nerwów obwodowych, zespoły bólowe pochodzenia trzewnego, zespoły napięciowe ośrodkowego układu nerwowego, terapia stóp.

Anna Kubiczek

Anna Kubiczek

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, masażystka, specjalistka terapii układu mięśniowo-powięziowego. Instruktorka masażu leczniczego na kierunku technik masażysta. Metody pracy: masaż, trening medyczny, kinesiotaping, terapia powięziowa FDM.

Zweryfikowane Opinie

Niektóre z ponad 190 pozytywnych opinii w portalu ZnanyLekraz.pl

Zarezerwuj wizytę on-line

Skorzystaj z naszego wygodnego systemu zdalnej rejestracji i zarezerwuj termin wizyty

 • Rodzaj masażu oraz okolica ciała ustalana jest indywidualnie, przed rozpoczęciem masażu. Możesz to z nami ustalić przed przyjazdem do gabinetu telefonicznie, lub bezpośrednio przed masażem w gabinecie.
 • Możemy wykonać każdą formę masażu leczniczego: rozluźniający, przeciwbólowy, limfatyczny, sportowy, dla kobiet w ciąży.
 • W cenie masażu 50 minutowego oferujemy kinesiotaping. Decyzję o zasadności zastosowania aplikacji kinesiotape podejmuje fizjoterapeuta wykonujący zabieg, na podstawie indywidualnych wskazań pacjenta.
 • W trakcie spotkania 50 minutowego możemy wykonać masaż na dowolny odcinek ciała np. plecy, kończyny górne lub dolne, kark, oraz masaż całościowy.
 • Z uwagi na ograniczenia czasowe w 30 minutowym wariancie masażu, nie wykonujemy kinesiotapingu i masaży całościowych.

Skorzystaj z 15% Rabatu

Wybierając dostępną na naszej stronie opcję opłacenia wizyty z góry,

z kodem masaż – otrzymasz 15% rabatu na wybrany zabieg.

masaż leczniczy

Wybierz swój pakiet

i zaoszczędź nawet do 200 złotych.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Telefon: 510 971 426

Skontaktuj się z nami 

w celu omówienia szczegółów

  Imię

  E-mail

  Telefon

  Temat

  Wpisz wiadomość


  Nasz Adres

  Ul. Świętokrzyska 35, lok. 172, 20 piętro

  Czekamy na Ciebie

  Wybierz dogodny termin

  i dokonaj szybkiej rezerwacji on-line

  Lub zadzwoń do nas w celu uzgodnienia terminu wizyty.

  Przy okazji chętnie też odpowiemy na Twoje pytania.

  Telefon: 510 971 426