Masaż w Śródmieściu Warszawy

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty masażu.

Oferujemy wszystkie typy masażu leczniczego.

Usługi świadczone są przez doświadczonych specjalistów o potwierdzonych kwalifikacjach.

Umów wizytę!

Ogólne wskazania do masażu

wszelkie zmiany w tkance mięśniowej, objawiające się bólem lub zaburzeniem funkcji,

profilaktyka zespołów bólowych i napięciowych,  

zaburzenia funkcji systemu limfatycznego (obrzęki), 

w profilaktyka oraz leczenie kontuzji sportowych,

relaksacja 

Wykonujemy następujące rodzaje masażu

Klasyczny;

leczniczy;

sportowy;

limfatyczny;

rozluźniający/relaksacyjny;

specjalistyczne po zabiegach operacyjnych oraz w przebiegu kontuzji i urazów;

powięziowy;

głęboki; 

funkcjonalny, 

Umów wizytę!

Jaki rodzaj masażu wybrać

Czyli, kilka słów na temat masaży.

Klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu. Może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub
częściowego. Najczęściej stosuje się tu tradycyjne techniki masowania, takie jak rozcieranie, głaskanie, ugniatanie,
wibracje, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Regularne zabiegi polepszają
samopoczucie, a także zmniejszają odczuwalne napięcie mięśniowe.

Masaż leczniczy

Masażem leczniczym określamy różnego rodzaju formy masażu, mające na celu poprawę stanu napięcia tkanek miękkich, takich jak: skóra, powięź, mięśnie, więzadła w przebiegu schorzeń aparatu ruchu. Techniki masażu leczniczego zaczerpnięte są z masażu klasycznego. Masażysta na podstawie doświadczenia, wywiadu z pacjentem oraz znajomości przebiegu danej choroby, dobiera rodzaj, czas oraz intensywność stosowanych technik. Najczęstszymi wskazaniami do masażu leczniczego w naszym gabinecie są: dolegliwości bólowe kręgosłupa, skolioza, bóle pleców, przeciążenia aparatu ruchu np. w wyniku stresu lub długotrwałej pracy w jednej pozycji.

Masaż sportowy

Szeroko rozumiany masaż sportowy używany jest nie tylko w rehabilitacji doznanych kontuzji, ale również znajduje zastosowanie w odnowie
biologicznej i towarzyszy procesowi budowania formy przez zawodnika. Masaż sportowy jest jedną z najbardziej powszechnych metod
stosowanych przez fizjoterapeutów w pracy z układem ruchu sportowca. Najprostszy masaż sportowy nie różni się znacznie od masażu
szwedzkiego (masażu klasycznego). Bazuje bowiem na klasycznych technikach, w skład których wchodzą m.in. głaskanie, rozcieranie,
ugniatanie czy oklepywanie. Różnice między masażem sportowym, a masażem klasycznym dostrzega się przede wszystkim w intensywności
masażu, czasie wykonania, a szczególnie w tym, kiedy jest wykonywany. Wskazania oraz przeciwwskazania są identyczne jak w masażu
klasycznym.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny często jest pierwszym rozwiązaniem leczniczym w przypadku zastojów limfy i chłonki, które powodują obrzęki
limfatyczne.

Specjalistyczne masaże po zabiegach operacyjnych oraz w przebiegu kontuzji i urazów

Kolejny rodzaj masażu bazujący na technikach masażu klasycznego. Stosujemy go wspomagająco po zabiegach operacyjnych w celu rozluźnienia napięcia mięśniowego, profilaktyki zrostów blizn oraz wystąpieniu obrzęków limfatycznych. W zależności od potrzeb stosowany może być masaż limfatyczny, rozluźniający, masaż tkanek głębokich i inne.

Masaż powięziowy

Są to specjalistyczne zabiegi mające na celu normalizacje tkanki powięziowej. Terapeuta może w tym celu wykorzystywać techniki masażu klasycznego oraz specjalistyczne metody pracy z powięzią. Np. FDM.

Masaż tkanek głębokich

Masaż ten ma na celu dotarcie do najgłębszych poziomów tkanek. Terapeuta w trakcie jego wykonywania często stosuje techniki wykonywane łokciem, kostkami dłoni lub specjalistycznymi przyrządami pomocniczymi. Pomimo zastosowania teoretycznie twardych powierzchni zabiegowych, masaż tkanek głębokich potrafi przynieść natychmiastową ulgę w bólu i zmniejszyć niepożądane napięcie mięśniowe. Wykorzystywany jest wspomagająco w masażu sportowym i wszystkich innych formach masażu leczniczego.  

Masaż funkcjonalny

Jest to masaż mający swoje korzenie w technikach Terapii Manualnej. Masażysta w trakcie jego wykonywania stosuje techniki masażu poprzecznego (technika masażu odbywa się poprzecznie  w stosunku do masowanej powierzchni) z jednoczesnym wykonaniem zaburzonej funkcji np. zgięcie lub wyprost danego stawu. Jest to bardzo skuteczna technika leczenia bólu w wyniku przeciążeń sportowych.

Kto wykonuje masaż

Wszystkie masaże, wykonywane są przez doświadczoną fizjoterapeutkę mgr Annę Kubiczek.

Cennik usługFree Trial

Free Trial

Free Trial

SSL

SSL

Your Text

Masaż odcinkowy

150PLN

30 minut

Wybierz gdy już wiesz czego potrzebujesz

Z uwagi na krótki czas zabiegu masaż przeznaczony jest dla osób, które mają już sprecyzowaną formę zabiegów. Wybierz jeśli jesteś w pełni świadomy swoich potrzeb. 


Masaż wybranej okolicy.

Dotyczy wybranych masaży: leczniczy, klasyczny, limfatyczny, sportowy.

W trakcie sesji zostanie wymasowana wybrana okolica lub odcinek. Np. biodro, łopatka, ręka, szyja, plecy, etc. Masaż  całościowy 


 210PLN

50 minut

Najczęściej wybierane!

Wywiad, badanie oraz określenie celu zabiegu oraz dobranie formy masażu. 


Masaż większej partii ciała np. obu kończyn dolnych, tułowia, pleców i kręgosłupa, okolicy krzyżowo biodrowej etc. 

Masaż: leczniczy, klasyczny, limfatyczny, sportowy.

Masaż może zostać zakończony kinsesiotapingiem. 

Free Trial

Free Trial

Dowolny masaż 

Pakiet 5 zabiegów

 850PLN

5 x 50 minut

Oszczędzasz 50pln 

Masaż dla większych partii ciała lub całościowy. W tym czasie możemy wykonać masaż kończyn dolnych, mięśni przykręgosłupowych, barków i kończyn górnych itp.  


 

Kinesiotaping w cenie pakietu.

Dowolny masaż 

Pakiet 10 zabiegów  


1700PLN

10 x 50 minut

Oszczędzasz 100pln

Masaż dla większych partii ciała lub całościowy. W tym czasie możemy wykonać masaż kończyn dolnych, mięśni przykręgosłupowych, barków i kończyn górnych itp.  


Kinesiotaping w cenie pakietu

Może Cię zainteresować

Najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do wizyty

Na wizytę prosimy przyjść około 10 minut wcześniej. W zależności od masowanej okolicy możecie zostać Państwo poproszeni o rozebranie się do bielizny. Kobiety w trakcie masażu pleców proszone są o odpięcie staników. Jednakże zawsze dbamy o zachowanie komfortu termicznego i intymności. Dlatego wszystkie niemasowane części ciała z reguły zostają osłonięte jednorazowym prześcieradłem.

Jak zapisać się na wizytę?

Bardzo prosto, wystarczy skorzystać z przycisku poniżej i skontaktować się telefonicznie lub wybrać formę zapisu zdalnego, korzystając z formularza rejestracji.

Umów wizytę!

Jaki wybrać rodzaj masażu?

Z reguły rodzaj masażu ustalany jest w gabinecie ze specjalistą. Na pierwszą wizytę najlepiej wybrać masaż całościowy 50 minut. W trakcie sesji zostanie przeprowadzony z Państwem wywiad na podstawie, którego będzie ustalony optymalny rodzaj masażu.

W przypadku świadomości swoich potrzeb prosimy uwzględnić rodzaj masażu w trakcie zapisu na wizytę. W tym przypadku prosimy wybrać czas zabiegu 30 lub 50 minut, oraz zdefiniować swoją potrzebę w zakresie masażu.

Ile czasu trwa masaż?

Aktualnie masaże podzielone są na dwa bloki. 30 minut dla mniejszych partii ciała, takich jak: szyja, biodro, łopatka/bark etc. Oraz 50 minut dla większych okolic np. kończyny dolne, plecy w raz z kręgosłupem, masaż całościowy.

W poszczególnych przypadkach indywidualnie możemy ustalić dłuższy czas zabiegu. Jednakże wiązać się to będzie z dodatkową opłatą i wymaga indywidualnych ustaleń.

Kto wykonuje zabiegi?

Zabiegi wykonywane są tylko i wyłącznie przez fizjoterapeutów lub masażystów posiadających uprawnienia państwowe do wykonywania masażu. Każdy fizjoterapeuta posiada prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty , stwierdzone Uchwałą Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Natomiast masażyści dyplom minimum technika masażu. Niezależnie każdy specjalista posiada dodatkowe kursy oraz szkolenia w zakresie wybranych technik lub metod zabiegowych, potwierdzone stosownymi certyfikatami.

Obecnie masaż wykonywany jest przez fizjoterapeutę Marcina Bacia

Czy po masażu można jeść?

Generalnie tak. Rzadko się zdarza aby masaż na tyle silnie oddziaływał na organizm aby niewskazane było spożywanie po nim posiłków. Jednakże w bardzo sporadycznych okolicznościach może się zdarzyć, że wystąpią trudności w przyjmowaniu posiłków.

Czy przed masażem można jeść?

Generalnie tak. Aczkolwiek z uwagi na mechaniczny charakter zabiegu, zalecamy powstrzymać się od przyjmowania posiłków i dużych ilości napojów na godzinę przed masażem. Niektóre techniki zabiegowe wykonywane są w leżeniu na brzuchu a jeszcze inne wymagają „wejścia” rękami w powłoki brzuszne lub też w jamę brzuszną np. w przypadku mięśnia lędźwiowego.

Dlatego zalecamy powstrzymanie się od przyjmowania posiłków na godzinę przed masażem.

Czy po masażu można prowadzić auto?

Generalnie tak. Jednakże w bardzo sporadycznych przypadkach masaż wywołuje nudności lub zawroty głowy. Ale rzadko te objawy są na tyle długo utrzymujące aby nie można było po nich prowadzić auta. Z reguły wystarczy kilku minutowy odpoczynek.

Czy bezpośrednio po masażu można wychodzić na mróz?

Zależy to od formy masażu oraz indywidualnych predyspozycji. Z reguły po większości masaży wystarczy kilku minutowy odpoczynek, po którym można wychodzić na zewnątrz. W przypadku silnych mrozów i dużej wrażliwości indywidualnej na czynniki termiczne, prosimy uwzględnić odpowiednie ubranie wierzchnie. Taka sama prośba jest w przypadku deszczu. Z całą pewnością po skończonym zabiegu masażysta lub fizjoterapeuta wykonujący daną procedurę, przekaże swoje sugestie odnośnie reakcji po zabiegowych i poinstruuje Państwa w zakresie postępowania bezpośrednio po zabiegu.

Opinie pacjentów

Umów wizytę!