Sylwester z Jogą Dla Kręgosłupa w Górach

27 grudnia 2021r. – 2 stycznia 2022r.

Vestina Hotel

ul. Malinka 35
43-460 Wisła

SYLWESTER Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA W GÓRACH

Vestina Hotel

ul. Malinka 35
43-460 Wisła

27 grudnia 2021r. – 2 stycznia 2022r.

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Serdecznie zapraszamy na Sylwestra z Jogą Dla Kręgosłupa.

Vestina Hotel

ul. Malinka 35
43-460 Wisła

27 grudnia 2021 r. – 2 stycznia 2022 r. 


W trakcie 6 dniowego pobytu, będziemy zajmować się przeciwdziałaniem skutkom długotrwałego siedzenia oraz innych przeciążeń układu ruchu, wynikających z życia w ciągłym napięciu fizycznym i psychicznym.

Ćwiczymy 2 razy dziennie po 1,5 godziny. Nasz system ćwiczeń oparty jest na metodzie jogi według B.K.S. Iyengara. Jest to bardzo popularny i niezwykle uniwersalny system ćwiczeń, którego praktykę można rozpocząć w każdym etapie życia, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej.

Nasze ćwiczenia oparte są na autorskiej modyfikacji i specjalnie dobrane do leczenia i profilaktyki bólu i zespołów napięciowych układu ruchu.

Odpowiednia stabilizacja, stosunek do grawitacji, timing (element czasowy!), oddech – to główne komponenty pracy. Skupimy się na przekierowaniu ruchu, przepływu krwi, limfy, impulsów nerwowych, uwagi i energii z miejsc przeciążonych do tych zamrożonych w naszym ciele.
Efektem jest ożywienie we wszystkich rejonach. Warto poświęcić kilka godzin dla siebie, by wspólnie: odciążyć przeciążone – działa przeciwbólowo, odmrozić zamrożone – działa psychoterapeutycznie, by od dolnych pleców rozpocząć przywracanie lekkości życia!

Ćwiczenia dla każdego

Możesz ćwiczyć niezależnie od Twojej aktualnej kondycji fizycznej i stopnia wytrenowania. Aby skorzystać z naszego cyklu treningowego nie musisz być Joginem!

Komfort

Śpimy w wygodnych pokojach z łazienkami.

Sesje Oddechowe - Joga Nidra

Sesje starożytnej sztuki relaksacji płynącej ze świadomego oddechu.

Nauka Technik Autoterapii i Profilaktyki Bólu Pleców

Dowiesz się co robić aby samemu wyleczyć najczęściej występujące zespoły bólowe w dolnej części kręgosłupa i pleców.

Relaks

Po ćwiczeniach możesz skorzystać z groty solnej, sauny i jacuzzi.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje

Wisła Malinka

Miejscowość Wisła położona jest w Beskidzie Śląskim i określana jest Perłą Beskidu Śląskiego. Centrum miasta usytuowane jest na wysokości 430 metrów n.p.m., natomiast najwyższym punktem jest szczyt Baraniej Góry – 1220 m n.p.m., z której zboczy wypływają źródła rzeki Wisły. Miasto Wisła posiada wyjątkowy układ zabudowy, odróżniający ją od innych polskich miejscowości, większość zabudowań znajduje się poza obrębem centrum, na stokach i dolinach, w jego krajobrazie przeważają lasy, górskie łąki, potoki. Dzięki temu turyści mogą cieszyć zarówno gwarnym deptakiem w centrum miasta, jaki i nieskazitelną przyrodą.

Zimą goście mają do dyspozycji 30 wyciągów narciarskich w Wiśle, 7 w Szczyrku, 2 wyciągi kanapowe w sąsiedztwie hotelu.

 

Co będziemy robić

W cenie pobytu 

Joga Dla Kręgosłupa

Motywem przewodnim naszego obozu będzie praca nad ciałem i jego blokadami. Zajmiemy się kompensacją negatywnych czynników oddziałujących na kręgosłup i plecy. Skupimy się w głównej mierze na dolnej partii kręgosłupa, ale nie pominiemy przy tym reszty ciała. Ćwiczenia są tak dobrane aby każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania mógł je wykonywać. Ważnym elementem będzie aspekt edukacyjny. Zależy nam aby uczestnicy i uczestniczki naszego turnusu mogli wynieść z niego umiejętność podobnego treningu, samodzielnie w warunkach domowych, przez cały rok. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę, joginkę, instruktorkę technik zdrowotnych. Jest to specjalistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z ciałem na bazie jogi.

Warsztaty Joga Nidra – 3 sesje 60 minutowe. 

Joga Nidra (lub yoga nidra lub sen jogiczny), stanem świadomości pomiędzy przebudzeniem a snem, podobnym do etapu zasypiania. Stan ten osiąga się poprzez głęboką relaksację w którą wprowadza przewodnik, nauczyciel/instruktor. Joga Nidra jest starożytną techniką wywodzącą się z indii, współcześnie rozpowszechnianą na całym świecie m.in. przez armię amerykańską w zwalczaniu skutków stresu pourazowego.

Korzyści z praktyki joga nidry: aktywizuje mózg, usuwa napięcia na poziomie mentalnym, emocjonalnym i fizycznym. Jest skutecznym antidotum na stres, leczy na poziomie psychosomatycznym. Praca z oddechem wpływa na wyciszanie naszego układu współczulnego który napina ciało człowieka i powoduje niepokój, a aktywuje się układ przywspółczulnego – który uspokaja umysł i relaksuje ciało. Korzyści zdrowotne nastąpią w międzyczasie przebywania w pozycji leżącej savasana, która wpłynie na ogólne rozluźnienie ciała, od najgłębszych jego powłok. Na sesję relaksacyjną warto zabrać ze sobą dodatkowe ubranie, koc albo poduszkę, tak aby przez godzinę zapewnić sobie wygodę.
Warsztaty z technik autoterapii bólu pleców – jeden panel warsztatowy wykład + praktyka. Bez ograniczeń czasowych, zakończymy po ostatnim pytaniu uczestników.

Kolejnym elementem będą szkolenia w formie wykładów i praktycznych warsztatów z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa i pleców. Zostaną przedstawione w przystępnej formie najczęściej występujące czynniki bólu pleców m.in. dyskopatia, zaburzenia stawowe, ból pochodzenia więzadłowego. Następnie uczestnicy poznają metody radzenia sobie z tymi specyficznymi dysfunkcjami. Kontekst warsztatów powstał na bazie kilkunastu lat pracy klinicznej fizjoterapeuty który je Państwu przedstawi. Są to po prostu problemy z którymi zmaga się większość pacjentów gabinetów fizjoterapeutycznych. Teraz będziecie mogli je poznać i dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić.

Wyżywienie 

Dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja.

Strefa relaksu

Grota solna, sauna, jacuzzi.

Dodatkowo płatne

Masaż.

Bal sylwestrowy.

Hatha Joga
Hatha Joga

Dla odważnych i głodnych ruchu, dodatkowe zajęcia z Hatha Joga.

Joga Dla Kręgosłupa
Joga Dla Kręgosłupa

Dwie sesje Jogi Dla Kręgosłupa, po 1,5h godziny dziennie

Joga Dla Kręgosłupa
Joga Dla Kręgosłupa

Kompensacja, rozluźnienie, wzmocnienie, edukacja. To będzie przyświecać naszym ćwiczeniom. Wszystko pod okiem wykwalifikowanej instruktorki jogi.

Relaks
Relaks

Grota solna, sauna, jacuzzi.

Turystyka piesza i rowerowa
Turystyka piesza i rowerowa

Okolica jest bogata w szlaki piesze i rowerowe.

Warsztaty Zdrowotne
Warsztaty Zdrowotne

Nauka technik autoterapeutycznych, sposobów rozpoznawania rodzaju bólu i radzenia sobie z nim w warunkach domowych. Dawka teorii i bogatej praktyki. Dowiesz się co robić aby samemu wyleczyć najczęściej występujące zespoły bólowe w dolnej części kręgosłupa i pleców.

COVID 19 PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA WDRAŻANE NA OBOZIE

 1. Do udziału w obozie pierwszeństwo mają osoby zaszczepione.
 2. Kadra instruktorska posiada pełne szczepienia.
 3. Organizator w celu zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego, zapewnia uczestnikom środki dezynfekcji rąk i skóry.
 4. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnej maty do ćwiczeń oraz paska do jogi.
 5. W pomieszczeniach do ćwiczeń dostępne będą certyfikowane środki do dezynfekcji powierzchni oraz klocków do jogi.
 6. Po każdej sesji przeprowadzana będzie dezynfekcja przyrządów i wietrzenie pomieszczeń.
 7. Hotel Vestina wdrożył wszelkie procedury sanitarno-epidomiologiczne, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. Treść procedur dostępna jest na stronie Ministerstwa Rozwoju pod adresem https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe.  Hotel posiada certyfikat “Obiekt Bezpieczny Higienicznie”

Zakwaterowanie

Będziemy gościć w 3 gwiazdkowym hotelu Vestina. Obiekt zlokalizowany jest w Wiśle Malince w pobliżu  pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, oraz wyciągów narciarskich.

 

Hotel Vestina posiada certyfikat „Obiekt Bezpieczny Higienicznie” i wdrożył wszelkie procedury sanitarno-epidomiologiczne, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. Treść procedur dostępna jest na stronie Ministerstwa Rozwoju pod adresem https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe

Pokój 2 osobowy

Powierzchnia pokoju  14 m²

Udogodnienia w pokoju: ​

 • dojazd windą na wyższe piętra
 • całość dostępna dla wózków inwalidzkich
 • pościel
 • długie łóżka (> 2 metry)
 • szafa lub garderoba
 • sejf
 • przyjazny alergikom
 • ogrzewanie
 • wentylator
 • wykładzina podłogowa
 • środki czystości
 • biurko

 • telefon
 • telewizor z płaskim ekranem
 • gniazdko koło łóżka
 • wieszak na ubrania
 • budzenie na życzenie

Łazienka 

 • bezpłatny zestaw kosmetyków
 • toaleta
 • wanna lub prysznic
 • ręczniki
 • papier toaletowy

Palenie zabronione

Skontaktuj się z nami 

w celu omówienia szczegółów

  Imię

  E-mail

  Telefon

  Temat

  Wpisz wiadomość


  Jesteśmy do Twojej dyspozycji

  Telefon: 510 971 426

  Instruktorzy

  Żaneta Urbanowicz

  Na obozie w Wiśle, poprowadzi zajęcia z Jogi Dla Kręgosłupa oraz warsztaty Jogi Nidra. 

  Entuzjastka jogi i zdrowego stylu życia. Praktykę jogi rozpoczęła 12 lat temu, od 7 lat prowadzi zawodową działalność instruktorską, jako nauczycielka jogi.

  Obecnie prowadzi zajęcia jogi według metody Iyengara w szkole Sankalpa Poddasza Pozytywnych Wibracji w Poznaniu.

  Absolwentka studiów podyplomowych w kierunku Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi w stowarzyszeniu Jogi Akademickiej w Częstochowie, pod kierunkiem Janusza Szopy.

  Stale podnosi swoją wiedzę na kursie nauczycielskim jogi wg metody Iyengara w Krakowie, prowadzonym przez Romana Grzeszykowskiego (Advanced Senior 1 – Level 4) oraz uczestnicząc w warsztatach znanych nauczycieli jogi, takich jak Robert Spica, Eyal Shifroni.

  Posiada dyplom 2 stopnia masażu tajskiego wydany przez Alfonso Cazenave z Karuna Bodywork.

  Pasjonuje ją stwarzanie przestrzeni do zaistnienia i wyrażenia każdej osobie którą naucza, terapia jogą, praca z oddechem, masaż tajski, klasyczny i relaksacyjny.

  Żaneta:

  „Praktyka asan niesie za sobą praktyczną korzyść w wymiarze naszej zdolności autoterapii dysfunkcji ruchu – pozwala zdobyć wiedzę na temat naszych unikalnych tendencji i blokad w ciele i tego, jak sobie z nimi radzić i panować nad nimi na co dzień. Podczas praktyki jogi Iyengara, nauczymy się właściwej pracy z ciałem i oddechem w podejściu leczniczym i terapeutycznym, w taki sposób, by móc ćwiczyć po warsztacie prawidłowo i samodzielnie, z uwzględnieniem swoich typowych dysfunkcji. Nauczam holistycznie – zdobędziesz również wiedzę na temat wpływu połączeń naszych układów w ciele, umysłu na ciało, roli jaką odgrywa harmonia między nimi.”

  Marcin Bacia

  Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny, Specjalista Terapii Neurodynamicznej.

  W trakcie 15 letniej praktyki klinicznej pomógł tysiącom chorym w dolegliwościach bólowych układu ruchu, współpracuje z cenionymi neurochirurgami w zakresie terapii schorzeń kręgosłupa. Na codzień prowadzi gabinet fizjoterapii w Warszawie. Nie lubi mówić o sobie, na temat swoich kompetencji woli słowa pacjentów i wyrażane przez nich opinie.

  W Wiśle poprowadzi Warsztat z autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa.

   

  Ramowy plan pobytu

  Dzień 1 – 27 grudnia 2021r.

  1. Zakwaterowanie uczestników od godziny 15
  2. Joga Medyczna sesja popołudniowa godzina 16 – 17:30
  3. Obiadokolacja godzina 17:30 – 19
  4. Oficjalne powitanie uczestników przez organizatorów, sprawy organizacyjne około godziny 20

  Dzień 2 – 3

  1. Śniadanie  godzina 8 – 10
  2. Joga Dla Kręgosłupa sesja poranna godzina 11 – 12:30
  3. Joga Dla Kręgosłupa sesja popołudniowa godzina 16 – 17:30
  4. Obiadokolacja godzina 17:30 – 19
  5. Warsztat Joga Nidra godzina 19:30-20:30

  Dzień 4

  1. Śniadanie  godzina 8 – 10
  2. Joga Dla Kręgosłupa sesja poranna godzina 11 – 12:30
  3. Joga Dla Kręgosłupa sesja popołudniowa godzina 16 – 17:30
  4. Obiadokolacja godzina 17:30 – 19
  5. Warsztat Autoterapii i Profilaktyki Zespołów Bólowych Kręgosłupa godzina 19:30 – do ostatniego pytania uczestników.

  Dzień 5 – 31 grudnia 

  1. Śniadanie godzina 8:00 – 10:00
  2. Joga Dla Kręgosłupa sesja poranna  godzina 11 – 12:30
  3. Obiadokolacja godzina 17 – 19

  Dzień 6 – 1 stycznia 

  1. Śniadanie godzina 8:00 – 10:00
  2. Joga Dla Kręgosłupa sesja popołudniowa  godzina 16 – 17:30
  3. Obiadokolacja godzina 17:30 – 19
  4. Warsztat Joga Nidra godzina 19:30-20:30

  Dzień 7 – 2 stycznia 

  1. Joga Dla Kręgosłupa sesja popołudniowa  godzina 7:30 – 9
  2. Śniadanie godzina 9 – 10:00
  3. Wymeldowanie z hotelu do godziny 11

  Przedstawiony plan dnia docelowo może nieznacznie różnić się godzinami.

  Szczegóły płatności i rezerwacji pobytu

  Koszt Pobytu  Free Trial

  Free Trial

  SSL

  Your Text

  Your Text

  Your Text

  Your Text

  Your Text

  Osoba w pokoju dwu osobowym 


  1950 PLN

  5 dni ćwiczeń  Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym 

  Sesje Jogi Dla Kręgosłupa - 8x1,5 h

  Hatha Joga 3x1,5h 

  Wyżywienie - śniadania i obiadokolacje

  Dostęp do strefy relaksu - sauna, grota solna, jacuzzi

  Warsztat autoterapii i profilaktyki bólu pleców

  Warsztat autoterapii i profilaktyki bólu pleców

  Poranne i wiczorne sesje medytacji w ruchu i uważności ciała

  W celu rezerwacji pobytu należy:

  • Zgłosić chęć udziału organizatorowi poprzez formularz na stronie internetowej, telefonicznie: +48510971426 lub mailowo: kontakt@fizjoporadnia.pl
  • Dokonać płatności za wybrany wariant noclegowy na konto organizatora:
   • Przedpłata 50%
   • Pozostała kwota w dniu zakwaterowania, gotówką lub kartą płatniczą.

  Odwołanie pobytu

  1. W przypadku odwołania wyjazdu ze strony użytkownika, zadatek nie podlega zwrotowi.
  2. W przypadku odwołania obozu ze strony organizatora, uczestnik otrzymuje 100% zwrot kosztów pobytu.
  3. Organizator ma prawo odwołać obóz  z następujących powodów:
   1. działanie siły wyższej (choroby, klęski żywiołowe, pandemie etc.),
   2. zbyt mała liczba uczestników.

  Gwarancja COVID

  Gwarantujemy 100% zwrot kwoty zadatku w przypadku wprowadzenia lock downu, lub innych obostrzeń z powodu, których będziemy zmuszeni do odwołania obozu.

  Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

  1. Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym;
  2. Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja;
  3. Sesje Jogi Medycznej – łącznie 10 sesji (10×1,5h);
  4. Warsztaty Oddechowe Jogi Nidra – 3 sesje  (3×1,5h);
  5. Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;
  6. Korzystanie ze strefy relaksu na terenie ośrodka (sanuna, groty solne, jacuzzi) – dostęp w wyznaczonych porach.

  Dodatkowo płatne

  1. Masaże;

  Sprawdź na mapie

  Sylwester z Jogą Dla Kręgosłupa w Wiśle

  27 grudnia 2021r. – 2 stycznia 2022r.

  Wisła, ul. Malinka 35
  43-460 Wisła
  Polska

  Skontaktuj się z nami 

  w celu omówienia szczegółów

   Imię

   E-mail

   Telefon

   Temat

   Wpisz wiadomość


   Jesteśmy do Twojej dyspozycji

   Telefon: 510 971 426

   Skontaktuj się z nami 

   w celu omówienia szczegółów

    Imię

    E-mail

    Telefon

    Temat

    Wpisz wiadomość


    Jesteśmy do Twojej dyspozycji

    Telefon: 510 971 426