WAKACJE Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA W GÓRACH

BRENNA – DOLINA LEŚNICY SKI & SPA RESORT

10 – 17 października 

7 noclegów, 8 dni ćwiczeń!

PAŹDZIERNIK Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA W GÓRACH

BRENNA – DOLINA LEŚNICY SKI & SPA RESORT

10-17 października 

7 noclegów, 8 dni ćwiczeń!

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Serdecznie zapraszamy na wakacje z Jogą Dla Kręgosłupa.

BRENNA – DOLINA LEŚNICY SKI & SPA RESORT

10-17 października 2021 r. 

7 noclegów, 8 dni ćwiczeń!


W trakcie 7 dniowego pobytu, będziemy zajmować się przeciwdziałaniem skutkom długotrwałego siedzenia oraz innych przeciążeń układu ruchu, wynikających z życia w ciągłym napięciu fizycznym i psychicznym.

Ćwiczymy 2 razy dziennie po 1,5 godziny. Nasz system ćwiczeń oparty jest na metodzie jogi według B.K.S. Iyengara. Jest to bardzo popularny i niezwykle uniwersalny system ćwiczeń, którego praktykę można rozpocząć w każdym etapie życia, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej.

Nasze ćwiczenia oparte są na autorskiej modyfikacji i specjalnie dobrane do leczenia i profilaktyki bólu i zespołów napięciowych układu ruchu.

Odpowiednia stabilizacja, stosunek do grawitacji, timing (element czasowy!), oddech – to główne komponenty pracy. Skupimy się na przekierowaniu ruchu, przepływu krwi, limfy, impulsów nerwowych, uwagi i energii z miejsc przeciążonych do tych zamrożonych w naszym ciele.
Efektem jest ożywienie we wszystkich rejonach. Warto poświęcić kilka godzin dla siebie, by wspólnie: odciążyć przeciążone – działa przeciwbólowo, odmrozić zamrożone – działa psychoterapeutycznie, by od dolnych pleców rozpocząć przywracanie lekkości życia!

Ćwiczenia dla każdego

Możesz ćwiczyć niezależnie od Twojej aktualnej kondycji fizycznej i stopnia wytrenowania. Aby skorzystać z naszego cyklu treningowego nie musisz być Joginem!

Komfort

Śpimy w wygodnych pokojach z łazienkami.

Relaks

Po ćwiczeniach możesz korzystać z bezpłatnej strefy spa i z uroków przepięknej okolicy.

Zdrowe jedzenie

Nakarmimy Cię zdrowymi wegetariańskimi posiłkami.

Brenna

Brenna to urocza górska miejscowość, położona w województwie śląskim, na Ziemi Cieszyńskiej w dolinie rzeki Brennicy, otoczona malowniczymi szczytami Beskidu Śląskiego pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem. Brenna jest doskonałym miejscem do wypoczynku w ciszy i otoczeniu przyrody. Do dyspozycji turystów są przepiękne szlaki górskie, zarówno do biegania jak i spacerów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu aż 10 specjalnie przygotowanych szlaków rowerowych o różnorodnej trudności oraz wypożyczalnię rowerów. Ponadto znajduje się tu jedno z nielicznych w Polsce obserwatoriów nietoperzy, ośrodki jazdy konnej, muzea i zabytki regionalne.

Co będziemy robić

W cenie pobytu 

Joga Medyczna – 2xdziennie, codziennie po 1,5h

Motywem przewodnim naszego obozu będzie praca nad ciałem i jego blokadami. Zajmiemy się kompensacją negatywnych czynników oddziałujących na kręgosłup i plecy. Skupimy się w głównej mierze na dolnej partii kręgosłupa, ale nie pominiemy przy tym reszty ciała. Ćwiczenia są tak dobrane aby każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania mógł je wykonywać. Ważnym elementem będzie aspekt edukacyjny. Zależy nam aby uczestnicy i uczestniczki naszego turnusu mogli wynieść z niego umiejętność podobnego treningu, samodzielnie w warunkach domowych, przez cały rok. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę, joginkę, instruktorkę technik zdrowotnych. Jest to specjalistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z ciałem na bazie jogi.

Warsztaty z technik autoterapii bólu pleców – jeden panel warsztatowy wykład + praktyka. Bez ograniczeń czasowych, zakończymy po ostatnim pytaniu uczestników.

Kolejnym elementem będą szkolenia w formie wykładów i praktycznych warsztatów z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa i pleców. Zostaną przedstawione w przystępnej formie najczęściej występujące czynniki bólu pleców m.in. dyskopatia, zaburzenia stawowe, ból pochodzenia więzadłowego. Następnie uczestnicy poznają metody radzenia sobie z tymi specyficznymi dysfunkcjami. Kontekst warsztatów powstał na bazie kilkunastu lat pracy klinicznej fizjoterapeuty który je Państwu przedstawi. Są to po prostu problemy z którymi zmaga się większość pacjentów gabinetów fizjoterapeutycznych. Teraz będziecie mogli je poznać i dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić.

Strefa spa

Do dyspozycji naszych gości będzie strefa spa na terenie zakwaterowania: kryty basen z biczami wodnymi, jacuzzi, sauna parowa i sucha, siłownia.

Dodatkowo płatne

Każdy uczestnik będzie mieć możliwość odpłatnych indywidualnych konsultacji z fizjoterapeutą, na miejscu będzie można skorzystać również z masażu. Jednakże te dwa ostatnie elementy będą już dodatkowo płatne.

Joga Medyczna
Joga Medyczna

2 x dziennie/codziennie przez półtorej godziny. Kompensacja, rozluźnienie, wzmocnienie, edukacja. To będzie przyświecać naszym ćwiczeniom. Wszystko pod okiem doświadczonej instruktorki, joginki i fizjoterapeutki.

Warsztaty Zdrowotne
Warsztaty Zdrowotne

Nauka technik autoterapeutycznych, sposobów rozpoznawania rodzaju bólu i radzenia sobie z nim w warunkach domowych. Dawka teorii i bogatej praktyki. Dowiesz się co robić aby samemu wyleczyć najczęściej występujące zespoły bólowe w dolnej części kręgosłupa i pleców.

Konsultacje Fizjoterapeutyczne
Konsultacje Fizjoterapeutyczne

Indywidualne konsultacje z doświadczonym fizjoterapeutą klinicznym, specjalizującym się terapii kręgosłupa i pleców.

Masaże
Masaże

Będziesz mógł skorzystać z masażu leczniczego dowolnej części ciała.

SPA
SPA

Przez cały pobyt będą do Twojej dyspozycji: kryty basen, jacuzzi, sauny sucha i parowa, siłownia.

Turystyka
Turystyka

W okolicy znajduje się wiele szlaków do turystyki pieszej i rowerowej. Nieopodal miejsca zakwaterowania znajduje się wypożyczalnia rowerów górskich. Ponad to znajdziesz tu muzea i liczne zabytki regionalne.

Zakwaterowanie

Będziemy w ośrodku Dolina Leśnicy Sky&Spa. To komfortowy obiekt rekreacyjno wypoczynkowy. Do dyspozycji gości znajdują się tu wygodne pokoje z łazienkami, wybrane pokoje posiadają prywatne tarasy z widokiem na góry. Ponadto dla naszych gości przewidziane jest bezpłatne korzystanie z sauny suchej i parowej, basenu, jacuzzi oraz siłowni, które znajdują się na terenie ośrodka.

Oferujemy następujące warianty noclegów

Pokój typu superior

Wyposażenie: 2 łóżka jednoosobowe ( z możliwością ich złączenia), 1 kanapa rozkładana, biurko, krzesła, stolik okolicznościowy, fotele, szafa, telefon, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka z kabiną prysznicową, ręcznikami oraz suszarką do włosów, lodówka.

Pokój 3 osobowy - studio

Pow. 22 m2. Jest to pokój z 2 pojedynczymi łóżkami i rozkładaną sofą. Do dyspozycji Gości jest w nim także łazienka z ręcznikami, telewizor z płaskim ekranem, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.

Pokój 2 osobowy - ekonomy

Pow. 16 m2. Pokój z oddzielnym wejściem i widokiem na ogród wyposażony jest w 2 łóżka pojedyncze oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.

Pokój 2 osobowy - standard

Pow. 16 m2. Pokój z tarasem, wyposażony jest w 2 łóżka pojedyncze, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.

Skontaktuj się z nami 

w celu omówienia szczegółów


  Jesteśmy do Twojej dyspozycji

  Telefon: 510 971 426

  Instruktorzy

  Hania Onifade

  Terapeuta ruchowy, fizjoterapeuta, instruktor Body Inner Flow, nauczyciel jogi, autor kilku książek i Mama Heemka 🙂

  Prowadzi ludzi do ich wewnętrznej Natury poprzez: odkrywanie własnego ciała, czucie głębiej, przywracanie wewnętrznych przepływów, kontaktowanie z mocą własnej grawitacji, rozbrajanie wewnętrznych systemów zniewolenia oraz podążanie za mądrością ciała.

  Oficjalnie ukończyła fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym, jest instruktorem autorskiej metody Body Inner Flow, ukończyła kursy terapii oddechem wg Buteyko Method, aromaterapii, komunikacji interpersonalnej i in.

  Ma 20-letnie doświadczenie terapeutyczno-szkoleniowe. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem samoświadomości, budowaniem potencjału pełni zdrowia i witalności w obliczu zagrożeń wysokorozwiniętej cywilizacji (ochrona i samoleczenie chorób cywilizacyjnych).

  Jest autorem książek: Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu, Męsko-Żeńska Równowaga Energetyczna, Dolne Plecy, Sztuka Odpoczynku i książeczki dla dzieci: Mikrobiom Wspaniały.

  Marcin Bacia

  Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny, Specjalista Terapii Neurodynamicznej.

  W trakcie 14 letniej praktyki klinicznej pomógł tysiącom chorym w dolegliwościach bólowych układu ruchu, współpracuje z cenionymi neurochirurgami w zakresie terapii schorzeń kręgosłupa. Na codzień prowadzi gabinet fizjoterapii w Warszawie. Nie lubi mówić o sobie, na temat swoich kompetencji woli słowa pacjentów i wyrażane przez nich opinie.

  W Brennej poprowadzi Warsztat z autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa, oraz konsultacje fizjoterapeutyczne.

   

   

  Ramowy plan pobytu

  Dzień 1 – 10 października 2021r.

  1. Zakwaterowanie uczestników od godziny 16
  2. Joga Medyczna sesja popołudniowa godzina 18
  3. Kolacja godzina 19:30
  4. Oficjalne powitanie uczestników przez organizatorów, sprawy organizacyjne około godziny 20:30

  Dzień 2 – 7 

  1. Lekkie śniadanie i poranna kawa godzina 7:30 – 8:30
  2. Joga Medyczna sesja poranna godzina 10-11:30
  3. Brunch godzina 11:30
  4. Joga Medyczna sesja wieczorna godzina 17-18:30
  5. Kolacja godzina 19

  Dzień 8 

  1. Śniadanie godzina 8:30 – 9:30
  2. Joga Medyczna sesja poranna godzina 10-11:30

  Warsztaty z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa odbędą się drugiego dnia o godzinie 13, zakończenie warsztatów po ostatnim pytaniu uczestników.

  Konsultacje/zabiegi fizjoterapeutyczne i masaże (dodatkowo płatne) mogą odbywać się każdego dnia, zapisy przyjmowane będą na bieżąco na miejscu.

  Przedstawiony plan dnia docelowo może nieznacznie różnić się godzinami.

  Szczegóły płatności i rezerwacji pobytu

  W celu rezerwacji pobytu należy:

  • Zgłosić chęć udziału organizatorowi poprzez formularz na stronie internetowej, telefonicznie: +48510971426 lub mailowo: kontakt@fizjoporadnia.pl
  • Dokonać płatności za wybrany wariant noclegowy na konto organizatora:
   • Przedpłata 30%
   • Pozostała kwota w dniu zakwaterowania, gotówką lub kartą płatniczą.

  Odwołanie pobytu

  1. Bezpłatne odwołanie pobytu i zwrot pełnej kwoty zadatku, możliwe jest do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu, to jest do dnia 10.09.2021 r.
  2. Jeżeli uczestnik odwoła pobyt w terminie 10.09 – 25.09.2021 r., obowiązuje 50% zwrot kwoty zadatku.
  3. Zgłaszającemu nie przysługuje zwrot zadatku, jeżeli odwoła pobyt po dniu 25.09.2021 r.

  Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

  Zakwaterowanie w pokoju 2 lub 3 osobowym

  Wyżywienie: lekkie śniadanie + brunch + obiadokolacja;

  Sesje Jogi Medycznej – łącznie 12 sesji;

  Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;

  Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.

  Dodatkowo płatne: 

  Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne;

  Masaże.

  Cennik

  Osoba w pokoju 2-osobowym standard

  parter – pawilon hotelowy
  2121 pln 7 noclegów

  Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

  • Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym: Pow. 16 m2. Pokój z tarasem, wyposażony jest w 2 łóżka pojedyncze, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.
  • Wyżywienie: brunch + obiadokolacja;
  • Sesje Jogi Medycznej – łącznie 12 sesji;
  • Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;
  • Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.

  Dodatkowo płatne: 

  • Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne;
  • Masaże.

  Skontaktuj się z nami 

  w celu omówienia szczegółów


   Jesteśmy do Twojej dyspozycji

   Telefon: 510 971 426

   Osoba w pokoju 2-osobowy economy

   parter – pawilon hotelowy
   1907 pln 7 noclegów

   Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

   • Pokój 2 osobowy: Pow. 16 m2. Pokój z oddzielnym wejściem i widokiem na ogród wyposażony jest w 2 łóżka pojedyncze oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, łazienka z ręcznikami, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.
   • Wyżywienie: brunch + obiadokolacja;
   • Sesje Jogi Medycznej – łącznie 12 sesji;
   • Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;
   • Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.

   Dodatkowo płatne: 

   • Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne;
   • Masaże.

   Skontaktuj się z nami 

   w celu omówienia szczegółów


    Jesteśmy do Twojej dyspozycji

    Telefon: 510 971 426

    Osoba w pokoju 3 osobowym typu studio

    parter – pawilon hotelowy
    1872 pln 7 noclegów

    Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

    • Pokój 3 osobowy: Pow. 22 m2. Jest to pokój z 2 pojedynczymi łóżkami i rozkładaną sofą. Do dyspozycji Gości jest w nim także łazienka z ręcznikami, telewizor z płaskim ekranem, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna.
    • Wyżywienie: brunch + obiadokolacja;
    • Sesje Jogi Medycznej – łącznie 12 sesji;
    • Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;
    • Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.

    Dodatkowo płatne: 

    • Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne;
    • Masaże.

    Skontaktuj się z nami 

    w celu omówienia szczegółów


     Jesteśmy do Twojej dyspozycji

     Telefon: 510 971 426

     Osoba w pokoju dwuosobowym - superior

     Piętro budynek SPA
     2222 pln 7 noclegów

     Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

     • Pokój 2 osobowy: wyposażenie: 2 łóżka jednoosobowe ( z możliwością ich złączenia), 1 kanapa rozkładana, biurko, krzesła, stolik okolicznościowy, fotele, szafa, telefon, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka z kabiną prysznicową, ręczniki, suszarka do włosów, lodówka.
     • Wyżywienie: brunch + obiadokolacja;
     • Sesje Jogi Medycznej – łącznie 12 sesji;
     • Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;
     • Korzystanie ze strefy SPA na terenie ośrodka.

     Dodatkowo płatne: 

     • Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne;
     • Masaże.

     Skontaktuj się z nami 

     w celu omówienia szczegółów


      Jesteśmy do Twojej dyspozycji

      Telefon: 510 971 426

      Dopłata do pokoju jednoosobowego

      Dowolnie wybrany pokój
      75 pln Doba

      Skontaktuj się z nami 

      w celu omówienia szczegółów


       Jesteśmy do Twojej dyspozycji

       Telefon: 510 971 426

       Konsultacje Fizjoterapeutyczne/Masaże

       150 pln 50 minut

       Konsultacje fizjoterapeutyczne i masaże

       Terapeuta konsultujący: Marcin Bacia

       Skontaktuj się z nami 

       w celu omówienia szczegółów


        Jesteśmy do Twojej dyspozycji

        Telefon: 510 971 426

        Dopłata do zwierzęcia domowego

        80 pln Cały pobyt

        Zwierzęta są mile widziane w pokojach typu ekonomy i standard.

        Skontaktuj się z nami 

        w celu omówienia szczegółów


         Jesteśmy do Twojej dyspozycji

         Telefon: 510 971 426

         Sprawdź na mapie

         8 dni z Jogą Dla Kręgosłupa

         Dolina Leśnicy Sky&Spa Resort

         Leśnica 153, 43-438 Brenna

         Skontaktuj się z nami 

         w celu omówienia szczegółów


          Jesteśmy do Twojej dyspozycji

          Telefon: 510 971 426