Wrzesień z Jogą Dla Kręgosłupa

i Końmi Na Mazurach

24 – 26  Września 2021 r

2 noclegi – 3 dni ćwiczeń!

Rancho Zielony Koń

Borowski Las 1, 11-731 Sorkwity

Wrzesień z Jogą Dla Kręgosłupa

i Końmi Na Mazurach

24 – 26  Września 2021 r

2 noclegi – 3 dni ćwiczeń!

Rancho Zielony Koń

Borowski Las 1, 11-731 Sorkwity

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Serdecznie zapraszamy na wrześniowy urlop z Jogą Dla Kręgosłupa i Końmi na Mazurach

Będziemy ćwiczyć w przepięknym, otulonym lasami gospodarstwie, nad samym brzegiem jeziora Lampasz


W trakcie 3 dniowego pobytu, zajmiemy się przeciwdziałaniem skutkom długotrwałego siedzenia oraz innych przeciążeń układu ruchu, wynikających z życia w ciągłym napięciu fizycznym i psychicznym.

Ćwiczymy: w piątek i niedzielę 1 sesja 1,5 h, w sobotę 2 sesje po 1,5h. Nasz system ćwiczeń oparty jest na metodzie jogi według B.K.S. Iyengara. Jest to bardzo popularny i niezwykle uniwersalny system ćwiczeń, którego praktykę można rozpocząć w każdym etapie życia, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej.

Nasze ćwiczenia oparte są na autorskiej modyfikacji i specjalnie dobrane do leczenia i profilaktyki bólu i zespołów napięciowych układu ruchu.

Odpowiednia stabilizacja, stosunek do grawitacji, timing (element czasowy!), oddech – to główne komponenty pracy. Skupimy się na przekierowaniu ruchu, przepływu krwi, limfy, impulsów nerwowych, uwagi i energii z miejsc przeciążonych do tych zamrożonych w naszym ciele.
Efektem jest ożywienie we wszystkich rejonach. Warto poświęcić kilka godzin dla siebie, by wspólnie: odciążyć przeciążone – działa przeciwbólowo, odmrozić zamrożone – działa psychoterapeutycznie, by od dolnych pleców rozpocząć przywracanie lekkości życia!

Ćwiczenia dla każdego

Możesz ćwiczyć niezależnie od Twojej aktualnej kondycji fizycznej i stopnia wytrenowania. Aby skorzystać z naszego cyklu treningowego nie musisz być Joginem!

Komfort

Śpimy w wygodnych pokojach z łazienkami.

Relaks

Po ćwiczeniach możesz korzystać z ciszy, spokoju i uroków wyjątkowego miejsca, nad samym brzegiem jeziora i otulinie cudownych lasów.

Zdrowe jedzenie

Nakarmimy Cię zdrowymi posiłkami w oparciu dania kuchni polskiej.

Rancho Zielony Koń

Borowski Las

Rancho Zielony Koń, to przepiękne i wyjątkowe miejsce, położone w samym sercu mazurskich lasów, z bezpośrednim dostępem do czystego i niezwykle cichego jeziora Lampasz. Na miejscu znajdziesz doskonałe warunki do wyciszenia się i obcowania z przyrodą, oraz do aktywnego wypoczynku: kajaki, rowery, piesze wędrówki, jazdy konne.

Co będziemy robić

W cenie pobytu 

Joga Medyczna – 2xdziennie, codziennie po 1,5h

Motywem przewodnim naszego obozu będzie praca nad ciałem i jego blokadami. Zajmiemy się kompensacją negatywnych czynników oddziałujących na kręgosłup i plecy. Skupimy się w głównej mierze na dolnej partii kręgosłupa, ale nie pominiemy przy tym reszty ciała. Ćwiczenia są tak dobrane aby każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania mógł je wykonywać. Ważnym elementem będzie aspekt edukacyjny. Zależy nam aby uczestnicy i uczestniczki naszego turnusu mogli wynieść z niego umiejętność podobnego treningu, samodzielnie w warunkach domowych, przez cały rok. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną fizjoterapeutkę, joginkę, instruktorkę technik zdrowotnych. Jest to specjalistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z ciałem na bazie jogi.

Warsztaty z technik autoterapii bólu pleców – jeden panel warsztatowy wykład + praktyka. Bez ograniczeń czasowych, zakończymy po ostatnim pytaniu uczestników.

Kolejnym elementem będą szkolenia w formie wykładów i praktycznych warsztatów z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa i pleców. Zostaną przedstawione w przystępnej formie najczęściej występujące czynniki bólu pleców m.in. dyskopatia, zaburzenia stawowe, ból pochodzenia więzadłowego. Następnie uczestnicy poznają metody radzenia sobie z tymi specyficznymi dysfunkcjami. Kontekst warsztatów powstał na bazie kilkunastu lat pracy klinicznej fizjoterapeuty który je Państwu przedstawi. Są to po prostu problemy z którymi zmaga się większość pacjentów gabinetów fizjoterapeutycznych. Teraz będziecie mogli je poznać i dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić.

Dodatkowo płatne

Konsultacje fizjoterapeutyczne i masaż Każdy uczestnik będzie mieć możliwość odpłatnych indywidualnych konsultacji z fizjoterapeutą, na miejscu będzie można skorzystać również z masażu.

Zajęcia z końmi

Zajęcia z końmi z ziemi są dla każdego, kto chce bliżej poznać konie, doświadczyć ich emocji, poczuć ich siłę, a zarazem kruchość. Dla każdego, kto chce poznać samego siebie, konie chłoną naszą energię i zobrazowują ją. W koniach możemy się przejrzeć jak w lustrze. Przy jednej osobie ten sam koń może być wulkanem energii, przy drugiej może zachowywać się rozważnie i z dystansem.
Zajęcia przeprowadzane są w małych grupach. Jest to cykl trzech godzinnych lekcji:
1. Lekcja wprowadzająca na pastwisku w stadzie 18 koni. Zapoznanie się z formami komunikacji z końmi, pierwsze próby nawiązania kontaktu. Praca z koniem na wolności.
2. Lekcja łapania koni i sprowadzania z pastwiska. Praca w zespołach dwuosobowych na placu treningowym. Nauka podstawowych komend.
3. Lekcja z koniem jeden na jeden na placu treningowym. Pokonywanie przeszkód z koniem. Budowanie zaufania konia do człowieka w obliczu stawianych im zadań.
Czas trwania lekcji to około 60 min.

Przyroda

Skorzystaj z uroków okolicznych lasów. Możesz eksplorować je zarówno pieszo, jak i na dostępnych na miejscu rowerach.

Konie

Dla uczestników obozu przygotowaliśmy specjalny program nauki obcowania z końmi, dla bardziej doświadczonych jeźdźców istnieje możliwość jazd w terenie.

Kajaki

Na miejscu będziesz mógł skorzystać z kajaków.

Warsztaty Zdrowotne
Warsztaty Zdrowotne

Nauka technik autoterapeutycznych, sposobów rozpoznawania rodzaju bólu i radzenia sobie z nim w warunkach domowych. Dawka teorii i bogatej praktyki. Dowiesz się co robić aby samemu wyleczyć najczęściej występujące zespoły bólowe w dolnej części kręgosłupa i pleców.

Konsultacje Fizjoterapeutyczne
Konsultacje Fizjoterapeutyczne

Indywidualne konsultacje z doświadczonym fizjoterapeutą klinicznym, specjalizującym się terapii kręgosłupa i pleców.

Skontaktuj się z nami 

w celu omówienia szczegółów

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Telefon: 510 971 426

Instruktorzy

Hania Onifade

Terapeuta ruchowy, fizjoterapeuta, instruktor Body Inner Flow, nauczyciel jogi, autor kilku książek i Mama Heemka 🙂

Prowadzi ludzi do ich wewnętrznej Natury poprzez: odkrywanie własnego ciała, czucie głębiej, przywracanie wewnętrznych przepływów, kontaktowanie z mocą własnej grawitacji, rozbrajanie wewnętrznych systemów zniewolenia oraz podążanie za mądrością ciała.

Oficjalnie ukończyła fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym, jest instruktorem autorskiej metody Body Inner Flow, ukończyła kursy terapii oddechem wg Buteyko Method, aromaterapii, komunikacji interpersonalnej i in.

Ma 20-letnie doświadczenie terapeutyczno-szkoleniowe. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem samoświadomości, budowaniem potencjału pełni zdrowia i witalności w obliczu zagrożeń wysokorozwiniętej cywilizacji (ochrona i samoleczenie chorób cywilizacyjnych).

Jest autorem książek: Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu, Męsko-Żeńska Równowaga Energetyczna, Dolne Plecy, Sztuka Odpoczynku i książeczki dla dzieci: Mikrobiom Wspaniały.

Marcin Bacia

Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny, Specjalista Terapii Neurodynamicznej.

W trakcie 14 letniej praktyki klinicznej pomógł tysiącom chorym w dolegliwościach bólowych układu ruchu, współpracuje z cenionymi neurochirurgami w zakresie terapii schorzeń kręgosłupa. Na codzień prowadzi gabinet fizjoterapii w Warszawie. Nie lubi mówić o sobie, na temat swoich kompetencji woli słowa pacjentów i wyrażane przez nich opinie.

Podczas obozu w Borowskim Lesie, poprowadzi Warsztat z autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa, oraz konsultacje fizjoterapeutyczne.

 

Zuzanna Hanke

Jestem instruktorem jazdy konnej prawie 20 lat, lecz z końmi jestem związana od dziecka. Posiadam uprawnienia państwowe, jak i Polskiego Związku Jeździeckiego, jestem rownież hipoterapeutką. Jednak to nie dzięki kursom zdobyłam ogrom wiedzy, ale dzięki koniom. Mało kto wie, że konie często jako pierwsze podejmują próbę komunikacji z nami. Wychodzą ze swojej strefy bezpieczeństwa i wysyłają sygnały do ludzi, którzy przecież są drapieżnikami. Kiedy dojdą do wniosku, że są ignorowane lub bariera językowa jest zbyt duża, powracają do swoich spraw. Po przeprowadzce na stałe na Mazury zaczęłam dostrzegać więcej szczegółów. Zaczęłam rewolucję w swoim postrzeganiu jeździectwa. Często żyjemy w wielkim pędzie, staramy dopasować się do rytmu miasta, lecz czasem warto zatrzymać się, poobserwować codzienność na łonie natury, po prostu być. Zapraszam Was do tego naszego małego-wielkiego świata wsród „zielonych” koni.

Ramowy plan pobytu

Dzień 1 – 24 09 2021

 1. Zakwaterowanie uczestników od godziny 14
 2. Joga Medyczna sesja popołudniowa godzina 18
 3. Kolacja godzina 20
 4. Oficjalne powitanie uczestników przez organizatorów, sprawy organizacyjne około godziny 20:30 – 21

Dzień 2 

 1. Lekkie śniadanie i poranna kawa godzina 7:30 – 8:30
 2. Joga Medyczna sesja poranna godzina 9 – 10:30
 3. Brunch godzina 11
 4. Zajęcia dodatkowe (oddzielnie płatne) godzina 12 – 16: zajęcia z końmi z ziemi, konsultacje fizjoterapeutyczne, masaże, jazdy konne.
 5. Obiad godzina 16
 6. Joga Medyczna sesja wieczorna godzina 17 – 18:30
 7. Kolacja we własnym zakresie. Na miejscu dostępne są lodówki do przechowywania jedzenia, kuchenki, oraz podstawowy sprzęt do przyrządzania posiłków (garnki, talerze, kubki, sztućce). Dla gości dostępny jest ekspres do kawy.

Dzień 3

 1. Śniadanie godzina 8:30 – 9:30
 2. Joga Medyczna sesja poranna godzina 11 – 12:30
 3. Obiad godzina 13

Warsztaty z technik autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa odbędą się drugiego dnia około godziny 13, zakończenie warsztatów po ostatnim pytaniu uczestników.

Przedstawiony plan dnia docelowo może nieznacznie różnić się godzinami.

Szczegóły płatności i rezerwacji pobytu

Cennik

Osoba w pokoju 2-osobowym

900 pln 2 noclegi

Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

 • Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym;
 • Wyżywienie: wczesna kawa plus lekki posiłek poranny + śniadanie + obiad;
 • Sesje Jogi Medycznej;
 • Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa.

Skontaktuj się z nami 

w celu omówienia szczegółów

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Telefon: 510 971 426

Zajęcia z końmi z ziemi

Zajęcia grupowe dla chętnych
150 pln Pakiet 3 x 60 minut

Zajęcia z końmi

Zajęcia z końmi z ziemi są dla każdego, kto chce bliżej poznać konie, doświadczyć ich emocji, poczuć ich siłę, a zarazem kruchość. Dla każdego, kto chce poznać samego siebie, konie chłoną naszą energię i zobrazowują ją. W koniach możemy się przejrzeć jak w lustrze. Przy jednej osobie ten sam koń może być wulkanem energii, przy drugiej może zachowywać się rozważnie i z dystansem.
Zajęcia przeprowadzane są w małych grupach. Jest to cykl trzech godzinnych lekcji:
1. Lekcja wprowadzająca na pastwisku w stadzie 18 koni. Zapoznanie się z formami komunikacji z końmi, pierwsze próby nawiązania kontaktu. Praca z koniem na wolności.
2. Lekcja łapania koni i sprowadzania z pastwiska. Praca w zespołach dwuosobowych na placu treningowym. Nauka podstawowych komend.
3. Lekcja z koniem jeden na jeden na placu treningowym. Pokonywanie przeszkód z koniem. Budowanie zaufania konia do człowieka w obliczu stawianych im zadań.
Czas trwania lekcji to około 60 min.

Skontaktuj się z nami 

w celu omówienia szczegółów

  Imię

  E-mail

  Telefon

  Temat

  Wpisz wiadomość


  Jesteśmy do Twojej dyspozycji

  Telefon: 510 971 426

  Konsultacje fizjoterapeutyczne/masaże

  Zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą
  150 pln 50 minut

  Konsultacje fizjoterapeutyczne obejmują wszystkie zabiegi z zakresu terapii manualnej, masażu, treningu funkcjonalnego.

  W czasie spotkań będzie można pracować nad wybranym problemem funkcjonalnym lub bólowym m.in.

  • w przebiegu zespołów bólowych kręgosłupa i pleców;
  • napięć mięśniowych;
  • dysfunkcji ruchowych (ograniczenia ruchu, bolesność ruchowa itp.)
  • badania w zakresie ryzyka kontuzji w uprawianej dyscyplinie sportowej;
  • etc.

   

  Skontaktuj się z nami 

  w celu omówienia szczegółów

   Imię

   E-mail

   Telefon

   Temat

   Wpisz wiadomość


   Jesteśmy do Twojej dyspozycji

   Telefon: 510 971 426

   W celu rezerwacji pobytu należy:

   • Zgłosić chęć udziału organizatorowi poprzez formularz na stronie internetowej, telefonicznie: +48510971426 lub mailowo: kontakt@fizjoporadnia.pl
   • Dokonać płatności za wybrany wariant noclegowy na konto organizatora:
    • Przedpłata 30%
    • Pozostała kwota w dniu zakwaterowania, gotówką lub kartą płatniczą.

   Odwołanie pobytu

   1. Bezpłatne odwołanie pobytu i zwrot pełnej kwoty zadatku, możliwe jest do dnia 24.08.2021 r.
   2. Jeżeli uczestnik odwoła pobyt w terminie 24.08 – 31.08.2021 r., obowiązuje 50% zwrot kwoty zadatku.
   3. Zgłaszającemu nie przysługuje zwrot zadatku, jeżeli odwoła pobyt po dniu 31.08.2021 r.

   Podstawowy koszt pobytu zawiera: 

   • Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym;
   • Wyżywienie: lekki posiłek poranny + śniadanie/brunch + obiad, posiłki w oparciu o dania kuchni polskiej;
   • Sesje Jogi Medycznej
   • Warsztat autoterapii zespołów bólowych kręgosłupa;

   Dodatkowo płatne: 

   • Zajęcia z końmi z ziemi
   • Konsultacje i zabiegi fizjoterapeutyczne;
   • Masaże.

   Na miejscu jest możliwość odpłatnego korzystania z kajaków, rowerów, organizacji spływów kajakowych rzeką Kurtynią. 

   Sprawdź na mapie

   7 dni z Jogą Dla Kręgosłupa i Końmi na Mazurach

   Adres:

   Borowski Las 1, 11-731 Sorkwity

   Skontaktuj się z nami 

   w celu omówienia szczegółów

   Błąd: Brak formularza kontaktowego.

   Jesteśmy do Twojej dyspozycji

   Telefon: 510 971 426