Termoplastyczne Wkładki Ortopedyczne Blueberry Medical

PŁASKOSTOPIE, STOPA PŁASKO-KOŚLAWA, PŁASKOSTOPIE PODŁUŻNE I POPRZECZNE

INDYWIDUALNIE DOPASOWANE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE NA KAŻDY RODZAJ PŁASKOSTOPIA

Gotowe w 40 minut!

Produkt Medyczny

Dopasowane do każdego rodzaju obuwia

Wkładki Ortopedyczne Blueberry Medical są uniwersalne, można je dostosować do każdego rodzaju obuwia i aktywności fizycznej.

null

Osoby dorosłe i dzieci

wkładki ortopedyczne

Pantofle/mokasyny

wkładki ortopedyczne warszawa

Obuwie sportowe

null

Sztyblety, kozaki

Kiedy stosować indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne

Wady stóp i stawów skokowych mogą być przyczyną dolegliwości bólowych w obrębie stóp, kolan, stawów biodrowych i kręgosłupa. Zastosowanie indywidualnie dobranej wkładki ortopedycznej Blueberry Medical znacznie zmniejsza ryzyko powstania zaburzeń w wyżej wymienionych częściach ciała, jak również skutecznie wypływa na ich leczenie. Poniżej przedstawiamy wybrane schorzenia, których leczenie bez zastosowania indywidualnie dobranych wkładek ortopedycznych jest znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe.
null

Stopa i stawy skokowe

  1. Koślawość i szpotawość stawów skokowych
  2. Stopa płasko-koślawa
  3. Haluksy
  4. Modzele i odciski
  5. Płaskostopie poprzeczne
  6. Płaskostopie podłużne
  7. Ból stóp
  8. Niestabilność stawów skokowych
  9. Ostroga piętowa
  10. Palce młoteczkowate
  11. Hallux Valgus
  12. Asymetria długości kończyn dolnych

null

Kończyny dolne i biodra

 1. Bóle piszczeli
 2. Bóle kolan
 3. Bóle stawów biodrowych
 4. Ból stawów krzyżowo-biodrowych
 5. Zespół mięśnia gruszkowatego
 6. Zespół pasma biodrowo-piszczelowego
 7. Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego
 8. Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
 9. Urazy stawowo-więzadłowe (ACL, MCL i inne)
 10. Asymetria talerzy biodrowych

null

Kręgosłup

 1. Ból kręgosłupa lędźwiowego
 2. Ból więzadła biodrowo-lędźwiowego

Dlaczego my

Od 2007 roku zajmujemy się praktyką kliniczną w dziedzinie fizjoterapii. Osiągamy bardzo dobre, poparte licznymi opiniami pacjentów, rezultaty w terapii schorzeń układu ruchu m.in.: kręgosłupa, stóp i stawów skokowych, bioder, kolan. Od samego początku naszej działalności, przywiązujemy bardzo dużą wagę do korelacji pomiędzy układem stopy i stawów skokowych, a resztą ciała w szczególności w obrębie stawów i układu mięśniowo-powięziowego kończyn dolnych, stawów krzyżowo-biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego. Chcąc skutecznie leczyć zmiany wcześniej wymienionych części ciała wyspecjalizowaliśmy się w doborze i wykonaniu indywidualnie dopasowanych wkładek ortopedycznych. Wykonując wkładki ortopedyczne, zawsze opieramy się na dokładnej diagnostyce, poprzedzonej szczegółowym badaniem klinicznym. Natomiast same wkładki ortopedyczne wykonujemy z bardzo wysokiej jakości materiałów termoplastycznych. To połączenie doświadczenia klinicznego z bardzo wysokiej jakości materiałami bazowymi do wkładek ortopedycznych sprawia, że świadczone przez nas usługi stoją na najwyższym poziomie, co z dumą podkreślamy.
null

15 lat doświadczenia

null

Dokładna diagnostyka schorzeń

null

Wysokiej jakości materiały

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz wiadomość

Warszawa, ul. Świętokrzyska 35, lok. 172, XX piętro. 

Jesteśmy 50 metrów od wyjścia z Metra Świętokrzyska.

Zapraszamy!

Zadzwoń!

tel. 510971426

Napisz!

Kontakt@fizjoporadnia.pl

 

Wyślij Wiadomość

Dlaczego Wkładki Ortopedyczne Blueberry Medical

Wkładki ortopedyczne Blueberry Medical stanowią gotową bazę do wykonania dowolnej korekty ustawienia stopy. System opiera się na zastosowaniu gotowej formy, wykonanej w 100% z termoplastycznego materiału EVA (ang. ethylene-vinyl acetate). Materiał ten można dowolnie modelować według potrzeb klinicznych i nadawać mu kształt precyzyjnie dopasowany do stopy. Formowanie gotowej wkładki ortopedycznej Blueberry Medical, odbywa się na podstawie odcisku prawidłowo ustawianej stopy pacjenta na rozgrzanym materiale bazowym, który posiada wyjściowy kształt, odpowiadający optymalnym warunkom biomechanicznym stopy. Poprzez docisk prawidłowo ustawionej stopy, wkładka Blueberry Medical dostosowuje się do niej i daje wsparcie poprzez zindywidualizowanie swoich wyjściowych parametrów. Dużą zaletą wkładek ortopedycznych Blueberry Medical jest możliwość wielokrotnych korekt, wkładkę można w każdej chwili dowolnie zmodyfikować i na bierząco reagować na przebieg terapii, nawet wiele miesięcy od pierwotnego wykonania. Dodatkowym atutem stosowanych przez nas wkładek jest ich hipoalergiczność, wkładka jest neutralna biologicznie, nie uczula. Produkty Blueberry Medical są zarejestrowanymi w Polsce wyrobami medycznymi, posiadają stosowne atesty, a ich jakość potwierdzona jest badaniami klinicznymi.

null

Termoplastyczność

Wkładki Blueberry Medical na całej swoje powierzchni są w pełni termoformowalne. Oznacza to, że pod wpływem odpowiedniej temperatury uplastyczniają się i pozwalają na nadanie dowolnie dobranej korekty ustawienia stopy.
null

Pamięć Kształtu

Pamięć kształtu oznacza, że Wkładki Blueberry Medical posiadają zdolność wielokrotnego formowania termicznego. Wkładka po rozgrzaniu odkształca się w dużym stopniu powracając do pierwotnego kształtu. Dzięki temu można na bierząco wpływać na efekty terapii korygując w razie potrzeby wcześniej wykonane odciski stóp.
null

Hipoalergiczność

Wkładki są neutralne biologicznie. Nie uczulają (hipoalergiczne) i nie drażnią skóry użytkownika. Właściwości te potwierdzone są badaniami cytotoksyczności i stosownymi atestami.
null

Trwałość

Dzięki zastosowaniu materiału EVA o wysokiej gęstości, wkładki są odporne na ściskanie i ścieranie. Wkładka nie odkształca się i długotrwale utrzymuje właściwości korekcyjne.
null

Higiena

Wkładki Blueberry Medical nie wchłaniają przykrych zapachów, natomiast zanieczyszczenia powierzchowne w łatwy sposób usuniesz za pomocą wody i podstawowych detergentów.
null

Produkt Medyczny


Wkładki Ortopedyczne Blueberry Medical, są zarejestrowanym w Polsce produktem medycznym.

Cechy Biomechanicze Wkładek Blueberry Medical

5 stopni supinacji tyłostopia

Kliknij w obrazek aby dowiedzieć się więcej

null

5 stopni supinacji kości piętowej

Forma Wkładki Blueberry posiada wyjściowo nadaną 5 stopniową supinację w obrębie kości piętowej. Zgodnie z najlepiej przyjętymi standardami branżowymi.

42 stopnie pochylenia strzałkowego

Kliknij w obrazek aby dowiedzieć się więcej

null

42 stopnie pochylenia strzałkowego

Zapewnia biomechaniczną kontrolę stawu skokowo-piętowego w warunkach statycznych i dynamicznych, poprawiając równowagę i koordynację.

Trójkątna podpora śródstopia

Kliknij w obrazek aby dowiedzieć się więcej

null

Trójkątna podpora śródstopia

Stabilizator śródstopia, zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na śródstopiu.

Przebieg Wizyty I Formowania Wkładek Ortopedycznych

Cały proces wykonania pary wkładek ortopedycznych Blueberry Medical, odbywa się w trakcie jednego spotkania i zajmuje około 40 minut. Po jego zakończeniu pacjent dostaję gotową parę wkładek od razu do rąk.
null

Komputerowe Badanie Stóp

Podczas komputerowej analizy stóp, zbieramy informację na temat:

 • jakości podporu stopy,
 • jakości chodu,
 • balansu ciała,
 • symetrii ustawienia talerzy biodrowych,
 • rozkładu obciążeń,
 • etc.

Badanie składa się z dwóch części, statycznej i dynamicznej. Jest bardzo pomocne w określeniu punktów przeciążeniowych na stopach, ułatwia dopasowanie optymalnych ustawień stopy, oraz punktów podporów kształtujących prawidłową mechanikę chodu i pozycji stojącej.

null

Badanie Fizykalne

Jest to część diagnostyki opierająca się na fizycznych oględzinach i testach stopy i stawów skokowych. Oceniamy osie kończyn, stopień pronacji i supinacji kości piętowych, obecność punktów bólowych, mechanikę stawów i systemu więzadłowo-mięśniowego.

null

Formowanie Wkładek

Na koniec wykonujemy indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne. Wkładki wykonywane są bezpośrednio na stopie pacjenta, poprzez nadanie im kształtu przez docisk prawidłowo ustawionej stopy. Wkładka dzięki swoim właściwością termoplastycznym, dopasowuje się do stopy, trwale utrzymując korektę.

Opinie

Najczęściej zadawane pytania

Czego będziesz potrzebować w trakcie wykonywania wkładek ortopedycznych Blueberry Medical:

 1. Obuwie na płaskiej podeszwie z zapiętkiem obejmującym staw skokowo-goleniowy, najlepsze będą niezniszczone buty sportowe. Pamiętaj, że wkładki będziemy wykonywać w Twoim obuwiu, wkładka będzie stanowić negatyw Twojej prawidłowo ustawionej przez fizjoterapeutę stopy, dlatego ważne jest, aby obuwie było niezdeformowane długotrwałym użytkowaniem. Dodatkowo możesz zabrać ze sobą obuwie, w którym najczęściej chodzisz, lub uprawiasz sport.
 2. Krótkie spodenki, lub spodnie umożliwiające podwinięcie nogawek conajmniej do kolan.
 3. Bawełniane skarpetki.
 4. Badania diagnostyczne typu RTG, MRI, CT, USG etc. nie są niezbędne do wykonania wkładek ortopedycznych, jednakże, jeżeli cierpisz na dolegliwości bólowe, lub różnego typu dysfunkcje stóp, kolan, bioder, to mogą okazać się one pomocne w ogólnej ocenie fizjoterapeutycznej, jaką przeprowadzamy podczas badań.

Pełny proces wykonania wkładek ortopedycznych Blueberry Medical, zajmuje od 30 do 40 minut. Wkładki będą gotowe „od ręki”.

Zdarzają się przypadki trudnej adaptacji kończyn dolnych pacjentów do nowych warunków podporu stopy. W takiej sytuacji materiał, z którego wykonane są wkładki ortopedyczne Blueberry Medical, daje możliwości korekty kształtu wkładki, bez konieczności wymiany wkładek na nowe. Nasze wkładki możemy wielokrotnie przeformowywać i nadawać im nowe, dowolne kształty, w zależności od aktualnych potrzeb pacjentów.

Jeżeli w trakcie 3 tygodni od wyrobienia wkładek, nie będziesz do nich dobrze zaadoptowany/na, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia kolejnej wizyty i dokonania niezbędnych korekt ustawienia wkładek.

W zależności od intensywności użytkowania i masy ciała pacjenta, okres użytkowania wkładek może wahać się od 1 roku do 2/3 lat.

Czyszczenie wkładek ortopedycznych Blueberry Medical jest niezwykle proste. Wszystkie zanieczyszczenia usuwa się za pomocą gąbki lub miękkiej ściereczki, przy zastosowaniu podstawowych detergentów czyszczących (mydło, płyn do mycia naczyń, płyn do prania, proszek do prania) i wody. Duże zanieczyszczenia można usuwać za pomocą miękkiej szczotki. Wkładki po umyciu wystarczy osuszyć ręcznikiem i są natychmiast gotowe do użycia.

Nie. Materiał z którego wykonane są wkładki ortopedyczne Blueberry Medical, posiada badania w kierunku cytotoksyczności i niezbędne certyfikaty potwierdzające jego hipoalergiczność. Wkładki w kontakcie ze skórą nie wywołują uczuleń i reakcji alergicznych.

Nie. Do obróbki termicznej wkładek ortopedycznych Blueberry Medical stosowana jest temperatura kilkuset stopni Celsjusza. W warunkach naturalnych dla człowieka, temperatury takie nie występują.

Nie. Wkładki podczas nadawania korekty odczuwane są na stopie jaki przyjemnie ciepłe.

CennikAccounts

Free Trial

Projects

Your Text

Your Text

Komputerowe badanie stóp

80PLN

15-20 minut

Analiza podobarograficzna - komputerowa 

Interpretacja i opis badania

Badanie fizykalne -  funkcjonalna ocena biomechaniki stopy

Zalecenia terapeutyczne


Termoplastyczne wkładki ortopedyczne

Indywidualne dopasowanie


300PLN

40-60 minut


Badanie komputerowe stóp

Badanie fizykalne - funkcjonalna ocena biomechaniki stopy


Indywidualne formowanie termoplastycznych wkładek ortopedycznych Blueberry Medical


Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz wiadomość

Warszawa, ul. Świętokrzyska 35, lok. 172, XX piętro. 

Jesteśmy 50 metrów od wyjścia z Metra Świętokrzyska.

Zapraszamy!

Zadzwoń!

tel. 510971426

Napisz!

Kontakt@fizjoporadnia.pl

 

Wyślij Wiadomość