Masaż sportowy

Doskonałe działanie wspomagające,

dla sportowców na każdym poziomie zaawansowania.

Umów wizytę!

Charakterystyka masażu sportowego

Masaż sportowy zalecany jest dla wszystkich osób zaangażowanych w profesjonalne lub rekreacyjne uprawianie sportu. Masaż sportowy wykonuje się na każdym etapie cyklu treningowego lub startowego. Może być wykorzystywany w celach regeneracji po wysiłkowej, jako forma przygotowania układu ruchu do wysiłku startowego , a także jako środek leczniczy w stanach przeciążenia mięśniowego. Prawidłowo wykonany masaż sportowy poprawia stan odżywienia struktur układu ruchu – mięśni, więzadeł, stawów, przeciwdziała kontuzjom i urazom, przyśpiesza regenerację, redukuje negatywne skutki przemęczenia, ograniczając efekt przetrenowania.

Masaż sportowy wykonywany jest w oparciu o techniki masażu klasycznego. W zależności od potrzeb pacjenta, może być wykonywany z dużą lub małą intensywnością. Stosowane są głównie techniki głaskania, rozcierania i ugniatania. Niektóre zabiegi masażu sportowego mogą wywoływać u pacjentów ból. Wiąże się to z zastosowaniem większej siły i intensywności technik, w celu dotarcia do najgłębszych warstw tkanek, a także skutecznego rozluźnienia napięć w przebiegu tkanki mięśniowej i powięziowej.

 

 

 

.

Kiedy i w jakim celu można wykonać masaż sportowy

Masaż sportowy  można wykonać w każdym okresie cyklu treningowego, startowego lub w czasie pomiędzy tymi cyklami. W praktyce masaże najczęściej wykonywane są przed treningiem w celu przygotowania aparatu ruchu do wysiłku, oraz po treningu w celu szybszej regeneracji.

Do głównych zadań masażu sportowego zaliczymy:

  • Profilaktykę urazów – dzięki wspomaganiu regeneracji mięśni oraz aparatu około stawowego  masaż sportowy przyśpiesza gojenie mikrourazów. Zastosowanie masażu bezpośrednio przed startem w zawodach (dowolnej konkurencji), pozwala na lepsze przygotowanie tkanek do specyficznej pracy. Kluczowe dla danej dyscypliny partie mięśni, będą wstępnie przygotowane do wysiłku,  a w wyniku tego, mniej podatne na zmiany przeciążeniowe w trakcie startu.
  • Poprawę efektów treningu i wyników sportowych za sprawą optymalizacji napięcia mięśniowego, które w znacznym stopniu przyczynia się do jakości odżywiania włókien mięśniowych, za sprawą poprawy przepływu substancji odżywczych oraz metabolitów przemiany komórkowej.
  • Spadek dolegliwości bólowych bezpośrednio po zawodach oraz intensywnych treningach.
  • Poprawę samopoczucia i redukcję stresu.

Umów wizytę!

Jak dobierany jest masaż sportowy

Rodzaj wykonanego masażu sportowego dobierany jest na podstawie wywiadu z pacjentem oraz po przeprowadzeniu badania.

W zależności od bieżących potrzeb zawodnika wykonuje się masaże o charakterze:

  • tonizującym – czyli regeneracyjne/rozluźniające. Masaże te, mają na celu zmniejszenie napięcia włókien mięśniowych, poprawę kolportażu substancji troficznych (odżywczych).
  • pobudzającym – masaż ten zwiększa stan pobudzenia mięśnia i gotowość do pracy.
  • podtrzymującym – tego rodzaju masaż ma na celu utrzymanie dobrej kondycji włókien mięśniowych pomiędzy okresami startu lub w przerwach pomiędzy treningami.

Jak zaplanować wizyty

Ilość oraz czas zabiegów masażu sportowego określana jest na podstawie wywiadu z pacjentem. Natomiast planując tego typu zabiegi można przyjąć dwie strategie.

Doraźny masaż sportowy – można zgłosić się na niego w każdej chwili, w której poczujemy dyskomfort lub ból w układzie ruchu. Dyskomfort może objawiać się uczuciem zmęczenia, napięcia i wszelkimi innymi subiektywnie odbieranymi sygnałami z naszego ciała. Z tej formy masażu możemy również skorzystać przed startem w zawodach, w trakcie kilku dniowych zawodów, jak również po zawodach w celu regeneracji. Ten typ masażu planowany jest na podstawie wywiadu z pacjentem i określeniu jego doraźnych potrzeb.

Seria masaży – seria masaży sportowych, przeznaczona jest dla osób, które potrzebują dłuższego wsparcia fizjoterapeuty. Dzieje się tak w wyniku długotrwałych przeciążeń, silnego zmęczenia lub/i uporczywego bólu, w okresie rekonwalescencji po zabiegach ortopedycznych. Na seria zabiegów masażu sportowego, może również służyć profilaktyce urazów u zdrowych osób.

Kto wykonuje masaż

Wszystkie masaże, wykonywane są przez doświadczoną fizjoterapeutkę mgr Annę Kubiczek.

Anna Kubiczek

Anna Kubiczek

fizjoterapeutka/masażystka

Fizjoterapeutka, masażystka, specjalistka terapii układu mięśniowo-powięziowego. Nauczycielka technik masażu leczniczego na kierunku technik masażysta.

Zarezerwuj termin!

 [bookero_form select_service=ID_USLUGI]

Cennik usługFree Trial

Free Trial

Free Trial

SSL

SSL

Your Text

Masaż odcinkowy

150PLN

30 minut

Wybierz gdy już wiesz czego potrzebujesz

Z uwagi na krótki czas zabiegu masaż przeznaczony jest dla osób, które mają już sprecyzowaną formę zabiegów. Wybierz jeśli jesteś w pełni świadomy swoich potrzeb. 


Masaż wybranej okolicy.

Dotyczy wybranych masaży: leczniczy, klasyczny, limfatyczny, sportowy.

W trakcie sesji zostanie wymasowana wybrana okolica lub odcinek. Np. biodro, łopatka, ręka, szyja, plecy, etc. Masaż  całościowy 


 210PLN

50 minut

Najczęściej wybierane!

Wywiad, badanie oraz określenie celu zabiegu oraz dobranie formy masażu. 


Masaż większej partii ciała np. obu kończyn dolnych, tułowia, pleców i kręgosłupa, okolicy krzyżowo biodrowej etc. 

Masaż: leczniczy, klasyczny, limfatyczny, sportowy.

Masaż może zostać zakończony kinsesiotapingiem. 

Free Trial

Free Trial

Dowolny masaż 

Pakiet 5 zabiegów

 850PLN

5 x 50 minut

Oszczędzasz 50pln 

Masaż dla większych partii ciała lub całościowy. W tym czasie możemy wykonać masaż kończyn dolnych, mięśni przykręgosłupowych, barków i kończyn górnych itp.  


 

Kinesiotaping w cenie pakietu.

Dowolny masaż 

Pakiet 10 zabiegów  


1700PLN

10 x 50 minut

Oszczędzasz 100pln

Masaż dla większych partii ciała lub całościowy. W tym czasie możemy wykonać masaż kończyn dolnych, mięśni przykręgosłupowych, barków i kończyn górnych itp.  


Kinesiotaping w cenie pakietu

Może Cię zainteresować

Najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do wizyty

Na wizytę prosimy przyjść około 10 minut wcześniej. W zależności od masowanej okolicy możecie zostać Państwo poproszeni o rozebranie się do bielizny. Kobiety w trakcie masażu pleców proszone są o odpięcie staników. Jednakże zawsze dbamy o zachowanie komfortu termicznego i intymności. Dlatego wszystkie niemasowane części ciała z reguły zostają osłonięte jednorazowym prześcieradłem.

Jak zapisać się na wizytę?

Bardzo prosto, wystarczy skorzystać z przycisku poniżej i skontaktować się telefonicznie lub wybrać formę zapisu zdalnego, korzystając z formularza rejestracji.

Umów wizytę!

Jaki wybrać rodzaj masażu?

Z reguły rodzaj masażu ustalany jest w gabinecie ze specjalistą. Na pierwszą wizytę najlepiej wybrać masaż całościowy 50 minut. W trakcie sesji zostanie przeprowadzony z Państwem wywiad na podstawie, którego będzie ustalony optymalny rodzaj masażu.

W przypadku świadomości swoich potrzeb prosimy uwzględnić rodzaj masażu w trakcie zapisu na wizytę. W tym przypadku prosimy wybrać czas zabiegu 30 lub 50 minut, oraz zdefiniować swoją potrzebę w zakresie masażu.

Ile czasu trwa masaż?

Aktualnie masaże podzielone są na dwa bloki. 30 minut dla mniejszych partii ciała, takich jak: szyja, biodro, łopatka/bark etc. Oraz 50 minut dla większych okolic np. kończyny dolne, plecy w raz z kręgosłupem, masaż całościowy.

W poszczególnych przypadkach indywidualnie możemy ustalić dłuższy czas zabiegu. Jednakże wiązać się to będzie z dodatkową opłatą i wymaga indywidualnych ustaleń.

Kto wykonuje zabiegi?

Zabiegi wykonywane są tylko i wyłącznie przez fizjoterapeutów lub masażystów posiadających uprawnienia państwowe do wykonywania masażu. Każdy fizjoterapeuta posiada prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty , stwierdzone Uchwałą Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Natomiast masażyści dyplom minimum technika masażu. Niezależnie każdy specjalista posiada dodatkowe kursy oraz szkolenia w zakresie wybranych technik lub metod zabiegowych, potwierdzone stosownymi certyfikatami.

Obecnie masaż wykonywany jest przez fizjoterapeutę Marcina Bacia

Czy po masażu można jeść?

Generalnie tak. Rzadko się zdarza aby masaż na tyle silnie oddziaływał na organizm aby niewskazane było spożywanie po nim posiłków. Jednakże w bardzo sporadycznych okolicznościach może się zdarzyć, że wystąpią trudności w przyjmowaniu posiłków.

Czy przed masażem można jeść?

Generalnie tak. Aczkolwiek z uwagi na mechaniczny charakter zabiegu, zalecamy powstrzymać się od przyjmowania posiłków i dużych ilości napojów na godzinę przed masażem. Niektóre techniki zabiegowe wykonywane są w leżeniu na brzuchu a jeszcze inne wymagają „wejścia” rękami w powłoki brzuszne lub też w jamę brzuszną np. w przypadku mięśnia lędźwiowego.

Dlatego zalecamy powstrzymanie się od przyjmowania posiłków na godzinę przed masażem.

Czy po masażu można prowadzić auto?

Generalnie tak. Jednakże w bardzo sporadycznych przypadkach masaż wywołuje nudności lub zawroty głowy. Ale rzadko te objawy są na tyle długo utrzymujące aby nie można było po nich prowadzić auta. Z reguły wystarczy kilku minutowy odpoczynek.

Czy bezpośrednio po masażu można wychodzić na mróz?

Zależy to od formy masażu oraz indywidualnych predyspozycji. Z reguły po większości masaży wystarczy kilku minutowy odpoczynek, po którym można wychodzić na zewnątrz. W przypadku silnych mrozów i dużej wrażliwości indywidualnej na czynniki termiczne, prosimy uwzględnić odpowiednie ubranie wierzchnie. Taka sama prośba jest w przypadku deszczu. Z całą pewnością po skończonym zabiegu masażysta lub fizjoterapeuta wykonujący daną procedurę, przekaże swoje sugestie odnośnie reakcji po zabiegowych i poinstruuje Państwa w zakresie postępowania bezpośrednio po zabiegu.

Opinie pacjentów

Umów wizytę!