Konsultacje Fizjoterapeutyczne

On-Line

Zapraszam do skorzystania z bezpiecznej formy konsultacji fizjoterapeutycznej on-line.

 • bez wychodzenia z domu;
 • z osobistym konsultantem; 
 • poprzez telefon, czat, wideo. 

Marcin Bacia

Jakie problemy możemy rozwiązać w ramach konsultacji on-line

Możesz liczyć na moją pomoc m.in.:

W rozpoznaniu i leczeniu zespołów bólowych i zaburzeń funkcji w obrębie układu stawowo-mięśniowowego;
W bólach pleców i kręgosłupa;
W rekonwalescencji po operacjach ortopedycznych i internistycznych;
W profilaktyce zespołów bólowych.

Jak będziemy pracować 

Krok 1. Kontakt telefoniczny.

Podczas pierwszego kontaktu telefonicznego przeprowadzam wywiad, na podstawie którego podejmuję decyzję o możliwościach udzielania pomocy w ramach Konsultacji On-Line.

W zależności od rodzaju problemu ustalamy plan pracy i optymalny sposób komunikacji: telefon, czat, wideo.

Umawiamy termin ponownego spotkania.

Zadzwoń! 510 971 426 

 

Krok 2. Wideokonsultacja

Pierwsze spotkanie odbywa się według następującego schematu:

 1. Wywiad i analiza danych chorobowych. Przeprowadzam ustny wywiad chorobowy oraz zapoznaję się z dokumentacją medyczną o ile pacjent taką posiada.
 2. Badania i testy funkcjonalne – udzielam szczegółowych instrukcji w zakresie wykonania diagnostycznych czynności funkcjonalnych.
 3. Interpretacja badania zebranego na podstawie wywiadu i testów funkcjonalnych.
 4. Ustalenie planu terapii.
 5. Terapia.

 

Krok 3. Terapia.

Terapia odbywa się na podstawie szczegółowych instrukcji udzielanych pacjentowi. Celem jest wdrożenie przez pacjenta technik autoterapii.

Mogą to być:

 • Formy automasażu;
 • Ćwiczenia lecznicze;
 • Algorytmy postępowania w: chorobach kręgosłupa, zespołach bólowych układu ruchu; po zabiegach operacyjnych;
 • Instruktarze specyficznych technik uśmierzania bólu np. autoterapia punktów spustowych,  techniki relaksacji mięśni i stawów;
 • Wskazówki na temat ergonomii pracy;
 • Inne wskazówki pomagające uśmierzyć ból lub przywrócić funkcje np. instrukcja stosowania aplikacji kinesiotaping, instrukcje wykonania domowych zabiegów fizykoterapeutycznych np. krioterapii itp.

Wymagania techniczne

Telekonsultacje – telefon

Wideokonsultacje – dowolne urządzenie z dostępem do internetu i sprawnym komunikatorem internetowym. Preferowane komunikatory: Facebook Messenger, Whatsapp, Skype, Zoom.

100% pozytywnych opinii!

136 zweryfikowanych opinii na portalu Znany Lekarz.

Marcin Bacia – ZnanyLekarz.pl

Najczęściej zadawane pytania

Czy w trakcie wideokonsultacji możliwe jest przeprowadzenie zabiegów fizjoterapii?

Tak. W trakcie wideokonsultacji jest możliwe przeprowadzenie zabiegów fizjoterapeutycznych.

Fizjoterapia w konwencjonalnych warunkach gabinetowych opiera się w dużym stopniu na nauce pacjentów wzorców i zachowań autoterapeutycznych. Doświadczony fizjoterapeuta przy wykorzystaniu dźwięku i obrazu, może przeprowadzić skuteczny instruktarz on-line, tak aby pacjent sam na sobie wykonywał określone technik lecznicze. Wszystko w czasie rzeczywistym podlega: kontroli, interpretacji i właściwej korekcie.

Czy terapia on-line jest bezpieczna?

Tak, jest bezpieczna.

Wykonywane testy diagnostyczne oraz techniki autoterapeutyczne są dokładnie tłumaczone i pokazywane przez terapeutę prowadzącego spotkanie. Pacjenci są pod opieką  doświadczonego fizjoterapeuty o długim stażu klinicznym, który czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich czynności. Pacjent przed wykonaniem każdego zadania zostaje w szczegółowy sposób poinformowany na temat sposobu wykonania czynności diagnostycznej, wie czego i w jakiej fazie może się spodziewać. Terapeuta stale monitoruje jego reakcje i  w odpowiednim czasie daje sygnał do kontynuowania zadania lub jego przerwania.

Zatem zarówno testy jak i terapia są bezpieczne z uwagi na następujące aspekty:

 • sprawdzone i powszechnie stosowane testy diagnostyczne – możliwe do samodzielnego wykonania,
 • kontrola przebiegu badania i terapii przez doświadczonego specjalistę z kilkunastoletnią praktyką kliniczną,
 • dokładny instruktarz technik terapeutycznych i diagnostycznych;
 • mechanizmy autokontroli, będące naturalnym środkiem bezpieczeństwa każdego człowieka.

Jak przygotować się do konsultacji on-line?

Wymagania sprzętowe

Do konsultacji on – line należy przygotować dowolne urządzenie z dostępem do internetu i komunikatorem typu: whatsapp, skype, facebook messenger lub inny wcześniej uzgodniony telefonicznie z terapeutą.

Pomieszczenie

Konsultacje można przeprowadzić w każdym mieszkaniu lub dowolnej przestrzeni, umożliwiającej nawiązanie kontaktu głosowego i wizualnego. Może to być zarówno przestrzeń zamknięta w obrębie biura, mieszkania etc. lub otwarta na świeżym powietrzu. W zależności od specyfiki zabiegów będziemy wykorzystywać pozycje leżące lub siedzące.Wszystkie  szczegóły zostaną podane przez terapeutę w trakcie pierwszej konsultacji.

Ubiór

Wygodne, niekrępujące ruchów ubranie.

Badania

Jeżeli posiadają Państwo badania z przebiegu leczenia zaistniałego problemu, to mogą okazać się pomocne i dobrze je przygotować na pierwszą konsultację.

 

Czy do rozpoczęcia rehabilitacji potrzebne jest skierowanie od lekarza?

Nie.

Do konsultacji nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Jednakże terapeuta prowadzący może o takie skierowanie lub dodatkowe badania poprosić.

Gdy czuję ból to kiedy powinienem zgłosić się do fizjoterapeuty?

Jak najszybciej.

Szybka interwencja fizjoterapeuty może znacznie skrócić czas leczenia, funkcjonowania z bólem oraz przeciwdziałać dalszemu rozwojowi schorzenia i niejednokrotnie operacji.

Jak zapisać się na wizytę?

Na konsultację można zapisać się tylko telefonicznie, dzwoniąc lub wysyłając sms z prośbą o kontakt na poniższy numer telefonu:

Zadzwoń! 510 971 426 

Pierwszy kontakt z dowolnym pytaniem, odnośnie konsultacji, można skierować również mailowo:

e-mail: kontakt@fizjoporadnia.pl

Umów się na konsultację

Zadzwoń! 510 971 426 

e-mail: kontakt@fizjoporadnia.pl

Wybrane opinie pacjentów

Trafiłem do Marcina z polecenia z bólami piszczeli nawracającymi po treningach. Po dokładnym badaniu i wywiadzie Marcin dobrał mi wkładki ortopedyczne, w których biegam już ponad pół roku. Zupełnie inny komfort funkcjonowania, na początku tylko trenowałem w nich a teraz mam je we wszystkich butach non stop. Moje nogi poddawane są ogromnym przeciążeniom, wkładki dają dodatkową amortyzację i stabilizację stopy. Odkąd w nich trenuje zniknęły moje problemy z piszczelami i poprawiłem swoje wyniki 🙂 Nie wyobrażam sobie biegania bez wkładek. Polecam!!!

PiotrekOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Zdecydowanie polecam! Trafiłam do Pana Marcina ledwo chodząc. Moje plecy odmówiły posłuszeństwa (uszkodzenie krążka) i nie byłam w stanie normalnie funkcjonować. Dodatkowo – silny ucisk na nerw kulszowy! Wszystkie ruchy były bardzo bolesne. Po kilku tygodniach dość intensywnej terapii wszystkie objawy zniknęły. 100% skuteczniści, doskonały specjalista!

PatrycjaOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Doświadczenie, wiedza, empatia tak mogę ocenić tego fizjoterapeutę. Pomógł mi w cieśni kanału nadgarstka. Bardzo skuteczna terapia minęły już 3 miesiące od ostatniej wizyty i jak do tej pory nie ma śladu choroby. Nadmienię jeszcze, że Marcin wyleczył mojego ojca z dyskopatii. Można powiedzieć, że jest to już terapeuta rodzinny 🙂 Zdecydowanie godny polecenia.

Mon RybaOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Dobry fachowiec wie co robi, działa metodycznie i bardzo logicznie. Bylem zakwalifikowany do operacji kręgosłupa dzięki p. Marcinowi okazała się ona zbędna. Na duży plus muszę zaliczyć to że doskonale wytłumaczył mi mój problem i dokładnie poinformował o tum co będziemy robić. Podczas terapii czułem się bezpiecznie i dokładnie wiedziałem co się ze mną dzieje. Dostałem tez wiele praktycznych wskazówek dzięki którym wiem już jak postępować na co dzień żeby ustrzec się nawrotu dyskopatii. Zdecydowanie polecam tego terapeutę.

Marek HilarekOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Marcin Bacia ma super podejście do pacjentów, zaangażowany w pracę. Ma dużą wiedzę i jest bardzo profesjonalny, polecam!

OlgaOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Moja przygoda z dolegliwościami kręgosłupa zaczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Straciłem czucie w lewej nodze, a co za tym idzie, również siłę mięśniową – przyczyna: wielopoziomowa dyskopatia. Po wykonaniu rezonansu lekarz (neurochirurg) stwierdził, iż moje szanse na wyjście z tego bez operacji są nikłe, lecz po dokładnym wywiadzie zasugerował próbę podjęcia rehabilitacji – wtedy właśnie trafiłem do Pana Marcina, który dosłownie uratował moje zdrowie. Po dużym bólu w odcinku lędźwiowym, utracie czucia w lewej nodze oraz degeneracji nerwu kulszowego nie ma już śladu. Osoba wyrozumiała, o ogromnych kompetencjach i, co ważne, dużej cierpliwości i zapale do pracy – Panie Marcinie dziękuję… Pozdrawiam, Łukasz.

ŁukaszOpinia z portalu Znanylekarz.pl

Wybrane historie pacjentów

Terapia okolicy krzyżowo-lędźwiowej

Cennik usług on-lineFree Trial

Free Trial

SSL

SSL

Konsultacja  on-line 


  210PLN

Czas 50 minut


Wywiad 

Badanie funkcjonalne

Zalecenia, ustalenie planu terapii 

Terapia


Umów się na konsultację

Zadzwoń! 510 971 426 

e-mail: kontakt@fizjoporadnia.pl